Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
36,0285
Dolar
Arrow
33,0551
İngiliz Sterlini
Arrow
42,9337
Altın
Arrow
2623,0000
BIST
Arrow
11.134

Cinsel istismarı ortaya çıkaran gazeteci Cihan Güner: 'Cezalandırılmam isteniyor'

Uşak'ta 2 yaşındaki çocuğa cinsel istismarı ortaya çıkaran gazeteci Cihan Güner, hakkındaki suçlu gösterme gerekçesinden beraat etmişti. Savcı beraat kararının bozulmasını talep ediyor. Konu hakkında konuşan Güner, "Cezalandırmam isteniyor. Mücadelemi bırakmayacağım" dedi.

Cinsel istismarı ortaya çıkaran gazeteci Cihan Güner: 'Cezalandırılmam isteniyor'

Uşak'ta yaşanan olayda 2 yaşındaki bir çocuğu istismar eden sapığı 'suçlu gösterme' iddiasıyla yargılanan eski KRT TV Genel Yayın Yönetmeni Cihan Güner'e dava açılmıştı.

Uşak 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen kararda savcı, Cihan Güner'i ceza almasını talep etti fakat hakim beraatine karar verdi.

Şimdi aynı savcı, gazeteci hakkında verilen beraat kararının bozulmasını talep etti.

'HUKUK MÜCADELEMİ BIRAKMAYACAĞIM'

Yaşanan gelişme sonrası yaşadıklarını 12punto'ya anlatan Güner, "Sadece gazetecilik yaptım. Ama gelinen noktada cezalandırılmam isteniyor. Resmen hukuk garabetiyle karşı karşıyayım. Haklı olan hukuk mücadelemi bırakmayacağım. Bu süreçte bana destek olacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum. İstinaf mahkemesinin kararı belirleyici olacak" dedi.

NE YAŞANDI?

Cihan Güner, 2 yaşındaki bir çocuğu istismar eden ve 65.5 yıl hapis cezası alan sapığı haberleştirmişti. Tecavüz eden sapığın çeşitli suçlardan "nitelikli cinsel istismar", "öldürmeye teşebbüs ve eziyet" suçlarından 60 yıla kadar hapis ve ağırlaştırılmış müebbet cezası istendi. 3 farklı suçtan ceza almıştı.

Uşak 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada hakimin Cihan Güner için verdiği beraat kararındaki asıl nedenlerden biri emsal gösterilen davaların gösterilmesi olduğu belirtilmişti.

Ancak davaya bakan Cumhuriyet Savcısı Kürşat Karahan, Gazeteci Cihan Güner hakkında verilen beraat kararının bozulmasını talep etti.

Savcının hamlesini duyuran Cihan Güner, "2 yaşındaki çocuğu taciz eden ve 65 yıl hapis cezası alan sapığın haberini yaptığım için 4 yıl boyunca yargılandığım davadan beraat etmiştim. Savcı, beraat kararını istinafa taşımış. Özetle diyor ki, Cihan Güner cezalandırılmalı. Ey adalet, ne haldesin?" diye tepkisini gösterdi. 


Haber Kaynağı : 12punto

İlgili Haberler

Adalet Cinsel istismar Cihan Güner