Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Almanya Adalet Bakanı 'Nehirden denize' sloganını yasakladı!

Almanya Adalet Bakanlığı, X hesabı üzerinden 'nehirden denize' sloganının Hamas'a ait olduğunu iddia ederek bu suç teşkil ettiğini belirtti. Bremen kent idaresi iki hafta önce bu ifadeye yasak da getirmişti.

Almanya Adalet Bakanı 'Nehirden denize' sloganını yasakladı!

Almanya Adalet Bakanlığı X hesabı üzerinden yaptığı açıklamada,  "'Nehirden denize' ifadesi bir Hamas sloganıdır. Hamas'ın Almanya'da faaliyet göstermesi yasaklanmıştır. Dolayısıyla, münferit vakanın koşullarına bağlı olarak, bu sloganın kullanılması yasaklı bir örgütün propagandasının kullanılması anlamına gelebilir. Bu da suç teşkil etmektedir" ifadelerine yer verdi. 

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ HÜKMÜ

Öte yandan Bremen kent idaresi iki hafta önce bir grup Filistin destekçisine "Nehirden denize" ve "Çocuk katili İsrail" sloganlarına yasağı getirmiş ancak Yüksek Eyalet İdari Mahkemesi ise bunların ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiği yönünde hüküm vermişti.

Bremen Eyalet İçişleri Bakanı Ulrich Maeurer'in karara itirazda bulunması üzerine mahkeme, bu kez "Nehirden denize" sloganının kullanılamayacağını ancak "Çocuk katili İsrail" sloganı atılabileceğine hükmetmişti.Haber Kaynağı : 12punto

Almanya Adalet Bakanlığı Fililstin İsrail