Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,7454
Dolar
Arrow
32,5274
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5990
Altın
Arrow
2487,0000
BIST
Arrow
9.693

İran’da terör saldırısı: Çok sayıda ölü var

İran’ın güneydoğusundaki Sistan ve Belucistan eyaletindeki Devrim Muhafızları Ordusu’na ait askeri tesise ve Çabahar kentindeki 2 polis karakoluna Ceyş’ul Adl örgütü tarafından eş zamanlı gerçekleştiren terör saldırılarında 11 güvenlik gücü hayatını kaybetti.

İran’da terör saldırısı: Çok sayıda ölü var

İran’da güvenlik güçlerine yönelik saldırılar sürüyor.

Ülkenin güneydoğusundaki Sistan ve Belucistan eyaletine bağlı Rask kentindeki Devrim Muhafızları Ordusu’na ait askeri tesise ve Çabahar kentindeki 2 polis karakoluna Ceyş’ul Adl terör örgütü tarafından eş zamanlı saldırı düzenledi.

15 TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

Sistan ve Belucistan Vali Yardımcısı Ali Rıza Merhameti yaptığı açıklamada, gece saatlerinde gerçekleştirilen saldırılarda 11 güvenlik gücünün hayatını kaybettiğini bildirirken, 15 teröristin de ölü olarak ele geçirildiğini söyledi.

"DURUM KONTROL ALTINA ALINDI"

Saldırıları terör saldırısı olarak aktaran Merhameti, “Bölgede durum kontrol altına alındı. Teröristlere yönelik operasyonlar devam ediyor” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Said Muntezir el Mehdi ise teröristler ile yaşanan çatışmada esir olarak alınan 4 güvenlik görevlisinin düzenlenen operasyonla yaralı olarak kurtarıldığını söyledi.

İsrail, Suriye’nin başkenti Şam’daki İran Konsolosluğu'na yönelik pazartesi günü hava saldırısı düzenlemişti.

Saldırısında İran Devrim Muhafızları Ordusu, Suriye ve Lübnan’dan sorumlu Kudüs Gücü Komutanı Zahedi ile Zahedi’nin yardımcılarından Muhammed Hacı Rahimi ve Hüseyin Aminullah’in de aralarında bulunduğu 13 kişi hayatını kaybetmişti.

 


Haber Kaynağı : İHA

Ceyş’ul Ad İran Terör saldırısı