Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Rusya Devlet Başkanı Putin, Çin’de: 'İlişkilerimiz hayati önem taşıyor'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeniden devlet başkanı seçilmesinin ardından ilk yurtdışı ziyaretini Çin’e gerçekleştirdi. Putin, "İlişkilerimiz hayati önem taşıyor" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Çin’de: 'İlişkilerimiz hayati önem taşıyor'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yeniden devlet başkanı seçilmesinden sonra ilk yurt dışı ziyareti kapsamında Çin'e gitti. İki günlük ziyaret için Pekin'e giden Rus lider Putin, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile bir araya geldi.

İki liderin buluşmasında her iki ülkenin milli marşları yüksek sesle çalınırken, Tiananmen Meydanı'nda çok sayıda büyük Rus ve Çin bayrağı dalgalandı.

Xi, Rusya Putin'e Çin ve Rusya'nın bugünkü ilişkilere kolay gelmediğini söyledi.

'ÇİN HER ZAMAN İYİ BİR KOMŞU'

Putin'i karşıladıktan sonra açıklamalarda bulunan Xi, "Çin ve Rusya bugünkü ilişkilere kolay gelmedi, ilişkilere önem verilmeli. Çin her zaman iyi bir komşu, dost ve ortak olacaktır" ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Putin de Rusya-Çin işbirliğinin kimseye karşı olmadığını, iki ülke arasındaki ilişkilerin hayati önem taşıdığını ifade etti.

Rus lider Putin, "Rusya ve Çin arasındaki ilişkiler hayati önem taşıyor, buna kimse karşı değil. Bizim işbirliğimiz uluslararası arenada temel istikrar sağlayıcı" dedi.


Haber Kaynağı : 12punto

Vladimir Putin Xi Jinping Rusya

İlgili Haberler