Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
35,6507
Dolar
Arrow
32,8577
İngiliz Sterlini
Arrow
42,4601
Altın
Arrow
2544,0000
BIST
Arrow
11.063

Dev kahve zinciri iflas ediyor

Ünlü kahve zinciri Gloria Jean's'in iflası talep edildi. İnşaat şirketi, şimdiye kadar Mehmet Dinçerler'e ait olan markanın iflasını talep etti. Ticaret Sicil Gazetesi'ne göre şirket şu anda Uğur Bıkım'a ait görünüyor.

Dev kahve zinciri iflas ediyor

Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen dosyaya göre, inşaat şirketi City Center İnşaat Turizm ve İşletmecilik AŞ (Özyurt AŞ), iflas talepli bir dava açtı.

HalkTV'den Çiğdem Tosun'un haberine göre, alacaklı konumunda olan City Center, Gloria Jean's'in bağlı olduğu 6.5 milyon TL sermayeli Grup DNC Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'nin iflasını talep etti. Davanın ilk duruşması 10 Ekimm 2024 tarihinde yapılacak.

Gloria Jean's, Türkiye dahil olmak üzere toplamda 1,200 şubesi bulunan önemli bir markadır. Şirket, iş insanı Mehmet Dinçerler'e aittir. Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre, geçen yıl mart ayından itibaren Uğur Bıkım'a ait olarak görünmektedir.

Mehmet Dinçerler, şirketi yanı sıra ailesine ait Hacı Sayid Baklava için de konkordato talep etmişti. Dinçerler, bir dönem şarkıcı Hadise ile evli kalmıştı.


Haber Kaynağı : 12punto