Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Abdulkadir Selvi, 'Atatürk' üzerinden Ali Koç'u hedef aldı: 'Atatürk tişörtü giyecek misin?'

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Süper Kupa krizine atıfta bulunup Atatürk üzerinden Ali Koç'u hedef aldı. Selvi, Otokar'ın Suudi Arabistan'la görüştüğüne dikkat çekerek Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a, 'Atatürk tişörtü giyecek misin?" diye sordu.

Abdulkadir Selvi, 'Atatürk' üzerinden Ali Koç'u hedef aldı: 'Atatürk tişörtü giyecek misin?'

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Süper Kupa krizi sırasında, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç arasında “FETÖ” tartışması yaşanmıştı.

Fenerbahçe ve Galatasaray takımlarının Atatürk tişörtü ve pankartıyla sahaya çıkmalarına izin verilmemesi üzerine ertelenen maç sonrası Selvi, Koç'u ve Fenerbahçe'yi eleştiren bir yazı yazmış, "Suudi Arabistan’da oynanacak olan maçta bula bula, 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’cülerin kullandığı, 'Yurtta sulh cihanda sulh' sözü mü bulundu?" demişti. 

Koç ise Selvi’ye “Ulan sen zamanında FETÖ için salya sümük ağlamış adamsın sen kimsin Fenerbahçe’yi FETÖ ile bağdaştırıyorsun” diye yanıt vermişti.

ATATÜRK TİŞÖRTÜ GİYECEK MİSİN?

Bugünkü yazısında Ali Koç’un Koç kuruluşu Otokar’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğuna ve firmanın 500 milyon dolarlık zırhlı araç satışı için Suudi Arabistan’la görüşmeler yaptığına dikkat çeken Selvi, “Ali Koç ben senin gibi ‘ulan’ demeyeceğim, sadece soru soracağım” diyerek şu soruları yöneltti:

1- Suudlularla anlaşma yaparken “Atatürk” maddesini koyduracak mısın?

2- Anlaşma imzalanırsa “Atatürk tişörtü” giyecek misin?

3- Anlaşmanın yapılacağı mekâna ”Yurtta sulh, cihanda sulh” pankartı açtıracak mısın?

Selvi, “Bakalım Türkiye için istediklerini kendi şirketinin menfaatleri söz konusu olunca talep edecek misin?” diye yazdı.


Haber Kaynağı : 12punto

Abdulkadir Selvi 15 Temmuz Ali Koç FETÖ Fenerbahçe Galatasaray Suudi Arabistan süper kupa