Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Belediyelerde borç silsilesi bitmiyor: 'Görünmeyen borçlarımızın da olduğunu öğrendik'

AKP’den CHP’ye geçen Beykoz Belediyesi’nin yeni başkanı Alaattin Köseler, belediyenin borçlarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Belediyelerde borç silsilesi bitmiyor: 'Görünmeyen borçlarımızın da olduğunu öğrendik'

Yerel seçimlerde AKP’den CHP’ye geçen Beykoz Belediyesi’nin yeni başkanı Alaattin Köseler, belediyeyi devir aldıktan sonra kurumun mali yapısıyla ilgili bir aylık incelemenin ardından açıklamada bulundu.

Köseler, sosyal medya platformu X'ten yayınladığı videolu açıklamasında şunları kaydetti:

"GÖRÜNMEYEN BORÇLARIMIZIN..."

“Sizleri belediye hizmetlerimiz ile ilgili doğru bilgilendirmek için karşınızdayım. Gönlünüz müsterih olsun; Bugüne kadar belediyemizin hiçbir hizmetini durdurmadık, sonlandırmadık ve aksatmadık. Hiçbir spor etkinliğini kaldırmadık. Sosyal yardımları kesmedik.Hiçbir personelimizi işten çıkarmadık. Kültür ve spor müdürlüklerimizin hizmet personelinin geçmişten kalan maaşları ile sosyal yardım ödemelerini bugün itibariyle hesaplara yatırdık. Hatırlarsınız, yerel seçimlere yapılan itirazlar ve arkasından gelen 9 günlük bayram tatili, belediyeyi devralma sürecimizi 15 gün geciktirmişti.  Bu süreçte gördük ki Beykoz Belediyesi’nin geçmiş dönemden kalan borçları, faiz yükü ve hesaplanmayan kıdem tazminatları nedeniyle her geçen gün artıyor. Ayrıca ihalesiz yapılan işlerden kalan görünmeyen borçlarımızın da olduğunu öğrendik. Yeni yönetim olarak bizim faaliyetlerimizden kaynaklanmayan bu borç yükü, bozuk mevcut mali yapının düzeltilmemesi halinde, yıl sonunda 3 milyar lirayı bulabilir.

"ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE YÖNETECEĞİZ"

Ancak hiç merak etmeyin. Sağlam ve şeffaf bir finans yönetimi için hemen kolları sıvadık, çalışmalara başladık. Kaynaklarımızı tasarruflu ve önem sırasına göre kullanmaya özen gösteriyoruz. Sizlere seçim kampanyamızda söz verdiğimiz tüm vaatlerimizin arkasındayız. Desteğinizle hepsini zaman içinde hayata geçireceğiz. Beykoz’u sizlerle ve şeffaf bir şekilde yöneteceğiz.  Biliniz ki; işimiz gücümüz Beykoz”


Haber Kaynağı : 12punto

Alaattin Köse AKP Beykoz Beykoz Belediyesi CHP borç yerel seçim