Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

CHP'li Sarı'dan Bakan Tekin'e tepki: Tasarrufu Saray'da arayın

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, mezuniyet törenleri ve baloların okul dışında yapılmasını yasaklayan genelgeye karşı çıktı. Sarı, “Tasarrufu sarayda değil de evlatlarımızın mezuniyet törenlerinde aramanızın asıl amacı nedir? Bu genelge yasakçı zihniyetinizden başka bir şey değildir." dedi.

CHP'li Sarı'dan Bakan Tekin'e tepki: Tasarrufu Saray'da arayın

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, TBMM'de Milli Eğitim Bakanlığı’nın mezuniyet törenleri ve baloların okul dışında yapılmasını yasaklayan genelgesini eleştirdi.

Sarı, “Evlatlarımızın sevinçlerini ellerinden almaya çalışan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e mezuniyet genelgesini derhal geri çekmesi için çağrıda bulunuyorum” dedi.

"TASARRUFU SARAY'DA ARAYIN"

Sarı şunları söyledi:

Tasarrufu sarayda değil de evlatlarımızın mezuniyet törenlerinde aramanızın asıl amacı nedir? Bu genelge yasakçı zihniyetinizden başka bir şey değildir. Evlatlarımızın, gençlerimizin özel günlerinde coşkularını, heyecanlarını ve kutlamalarını engelleyecek yasakçı bir yaklaşım eğitimin ruhuna aykırıdır.

“YASAKÇI GENELGENİZDEN DERHAL VAZGEÇİN”

Yasaklarınız milletimize hayatı dar etti. Yarattığınız yoksulluk milletimizi perişan etti. Türkiye itibardan değil, mimarı olduğunuz israftan kaybediyor. Siz ‘itibar’ dedikçe millet Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün uyardığı gibi fakruzaruret içinde harap ve bitap düştü, şimdi sıra çocuklarımıza mı geldi? Milletin ekmeğine, aşına, işine göz koyan sözde tasarruf anlayışınız şimdi de çocuklarımızın mezuniyet törenlerine engel getiriyor. Çocuklarımızın sevincini yok etmeyin; yasakçı, sözde tasarruftan, genelgenizden derhal vazgeçin.


Haber Kaynağı : 12punto

Yusuf Tekin Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin mezuniyet töreni Serkan Sarı