Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
35,8436
Dolar
Arrow
32,9105
İngiliz Sterlini
Arrow
42,5815
Altın
Arrow
2535,0000
BIST
Arrow
11.089

Devlet yurtlarında şiddet ve cinsel istismar iddiası: "O çocuk neden öldü?"

Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ, devletin yetiştirme yurtlarında kalanlara yönelik bazı şiddet ve cinsel istismar iddialarını gündeme taşıdı. Özdağ, yetkililere "Devletin çocuk yuvasına emanet edilen 3,5 yaşındaki Adnan Berk yavrumuz neden öldü?" sorusunu yöneltti.

Devlet yurtlarında şiddet ve cinsel istismar iddiası:

Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, devlet yurtlarındaki iddialarla ilgili birçok kişinin ismi ortada dururken tek bir yetkilinin bile ifadesine başvurulmadığını öne sürerek, "Birçok siyasi yaşanan bu rezalet ve suçları TBMM kürsüsünde dahil her mecrada dile getirdi ama maalesef devlet ve kurumlar bu mevzuları gündemine bile almadı." ifadesini kullandı.

Devletin yetiştirme yurtları ve sevgi evlerinde yaşananlarla ilgili internette arama yapıldığı zaman yüzlerce haberle karşılaşıldığını dile getiren Özdağ, yurtlarda yaşayan çocuklarla ilgili kamuoyuna yansıyan şiddet ve cinsel istismar iddialarına ilişkin bazı örnekler verdi.

"3.5 YAŞINDAKİ ADNAN BERK NEDEN ÖLDÜ?"

Yurtlarda kalan bazı çocukların öldüğünü dile getiren Özdağ, "Devletin çocuk yuvasına emanet edilen 3,5 yaşındaki Adnan Berk yavrumuz neden öldü? Hastane kayıtları çocuğun iç kanama geçirdiğini gösteriyor ancak ölüm nedeni, ölüm belgesine yazılmamış. Bunun özel bir nedeni var mı? Neden otopsi raporu ortada yok? Aileye neden bilgi verilmiyor? Bu yavrumuz gibi çocuklarımıza devlet sahip çıkmıyorsa kim sahip çıkacak?" sorularını yöneltti.


Haber Kaynağı : 12punto

Saadet Partisi devlet yurdu