Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Erdoğan, Gürcistan Başbakanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesin'de Gürcistan Başbakanı İrakli Kobakhidze ile görüştü. İki ülke arasında "Enerji Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı" imzalandı. Ayrıca toplantı sonrası ortak bir basın toplantısı düzenlendi.

Erdoğan, Gürcistan Başbakanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Gürcistan Başbakanı İrakli Kobakhidze ile görüştü. Görüşme sonrası ortak bir basın toplantısı düzenlendi. 

Erdoğan, basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

"Orta Koridor'un bel kemiği Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu'nun yeniden tam kapasiteyle faaliyete geçmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Gürcistan ile FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütleri ve organize suç şebekeleriyle mücadelemizi daha etkin kılacak adımlar üzerinde durduk.

Filistin halkının uğruna ağır bedeller ödediği özgürlük mücadelesini tüm insanlığın hukuk ve diplomasi zemininde desteklemesi gerekiyor"

Kobakhidze ise teşekkürlerini sunarak şu cümleleri kurdu:

"Stratejik ortaklığımız olduğu bir ülke ve bu ortaklığı çok önemsiyoruz. Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ı ziyaret ettiğim için çok mutluyum. Slovakya Başbakanı'na yapılan saldırıyı kınıyoruz ve kendisine çok geçmiş olsun diyoruz. 

İlişkileri en üst seviyede tutma konusunu konuştuk. Sayın Cumhurbaşkanı en kısa sürede Gürcistan'ı ziyaret edeceğini söyledi umuyoruz ki bu ziyaret en kısa sürede gerçekleşir"

Basın toplantısı sonrası iki ülke arasında enerji alanında mutabakat zaptı imzalandı.

BAYRAKTAR İMZALADI 

İkili ve heyetler arası görüşmelerin ardından Erdoğan ve Kobakhidze'nin huzurunda Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanlığı arasında "Enerji Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı" imzalandı.

Zaptı, Türkiye adına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gürcistan adına ise Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Levan Davitashvili imzaladı.


Haber Kaynağı : 12punto

Gürcistan Başbakanı İrakli Kobakhidze Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan