Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,8331
Dolar
Arrow
32,5468
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5688
Altın
Arrow
2429,0000
BIST
Arrow
9.748

İmamoğlu Van'da yaşananlara dair açıklamada bulundu. 'Kabul edilemez'

İBB Başkanı İmamoğlu, Van'da DEM Parti'li Zeydan'ın seçilme hakkının geri alınıp belediye başkanlığının AKP adayına verilmesi için, "Seçimlerin siyasi maksatlı yargı kararlarıyla gölgelenmesine karşı hep birlikte tepki göstermek ve demokrasiden yana tavır almak zorundayız" açıklamasını yaptı.

İmamoğlu Van'da yaşananlara dair açıklamada bulundu. 'Kabul edilemez'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Van'da seçilme hakkı geri alınan DEM Parti Belediye Başkan adayı Abdullah Zeydan'ın yerine 130 bin oy farkıyla kaybeden AKP adayı Abdulahat Arvas'ı belediye başkanı olarak belirlenmesine ilişkin açıklama yaptı. 

"BU KABUL EDİLEMEZ"

X hesabından paylaşımda bulunan İmamoğlu, "Hukukçuların bütünüyle hukuk dışı buldukları bir karar gerekçe gösterilerek Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen DEM Parti adayına mazbatasının verilmemesi Van halkının iradesini tanımamaktır.

Bu kabul edilemez. Seçimlerin siyasi maksatlı yargı kararlarıyla gölgelenmesine karşı hep birlikte tepki göstermek ve demokrasiden yana tavır almak zorundayız" ifadelerini kullandı. 

Milli iradenin üstünlüğünün Cumhuriyetin en temel değerlerinden biri olduğunu vurgulayan İBB Başkanı, "Hükümeti ve mahkeme heyetlerini, son yıllardaki tavırları artık terk edip, asıl ve en büyük irade olan halk iradesine saygı duymaya davet ediyorum" diye yazdı. Haber Kaynağı : 12punto