Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,6388
Dolar
Arrow
32,5163
İngiliz Sterlini
Arrow
40,1526
Altın
Arrow
2432,0000
BIST
Arrow
9.645

İsmail Saymaz açıkladı. Seçim sonuçları sonrası Meral Akşener'le ilgili çarpıcı istifa iddiası

İsmail Saymaz, katıldığı programda yerel seçimlerde istediği sonuçları alamayan İYİ Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener ve istifa iddiaları üzerinde çarpıcı bir yorumda bulundu.

İsmail Saymaz açıkladı. Seçim sonuçları sonrası Meral Akşener'le ilgili çarpıcı istifa iddiası

Yerel seçim sonuçlarına göre seçimlerden ardından CHP birinci parti olarak çıktı.

Birçok ilçe ve ili alan CHP oylarını artırırken, 14 Mayıs ve 2019'daki yerel seçimlerde ittifak yaptıkları İYİ Parti'nin oy oranları büyük oranda eridi.

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in istifa edeceği iddia edilmişti.

İSTİFA DEĞİL KURULTAY AÇIKLAMASI GELDİ

Akşener seçim sonrası yaptığı açıklamada "Biz de üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Öz eleştirimiz yapacağız. Bundan sonra da milletimizin bize vermiş olduğu mesajı alacağız. En kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız" dedi.

Gazeteci İsmail Saymaz katıldığı canlı yayında Akşener'in kurultay çıkışına dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Saymaz, Akşener'in istifa etme kararı aldığını ancak yakınındaki isimlerin bu kararından Akşener'i vazgeçirdiğini aktardı.

İşte Saymaz'ın açıklamasından satır başları:

"İSTİFA KARARINI YAKIN ÇEVRESİNE AÇIKLIYOR"

"Öğrendiğim kadarıyla aslında dün Meral Akşener istifayı düşünüyor ve dillendiriyor. İstifa etme kararını yakın çevresine açıklıyor. Bir İYİ Partili yetkiliden öğrendiğim kadarıyla varlığını Meral Akşener'in liderliğine borçlu olan yakınındaki kimseler onu istifa fikrinden vazgeçiriyor.

"SON ANDA VAZGEÇMİŞ"

Aslında ilk etapta bugün kurultay çağrısını yapmakla beraber istifa ettiğini de açıklayacakmış. Fakat son anda bu kararından vazgeçmiş ve istifa ettiği bölümü açıklamama kararı almış.

"TİPİK KILIÇDAROĞLU TAVRI İZLEYECEK"

Bu durumda ne olabilir? Birincisi kurultaya olan süreçte istifayı politik gelişmelere bağlı olarak gözden geçirebilir. İkincisi kurultay salonunu bekleyebilir. Üçüncüsü istifa etmeyebilir. Bana sorarsan istifa etmeyecek. Tipik Kılıçdaroğlu tavrı izleyecek.

Ben aday olmam hiçbir kurultayda aday olmadım diyecektir. Bu şu demektir beni aday gösterin demektir. Kılıçdaroğlu da kurultaya kadar ben hiç aday olmadım deyip yakın çevresine kendisi için hazırlık yapma talimatı vermişti. Aynısını da Akşener yapacak.

Meral Akşener'in şimdilik istifayı dillendirmeyeceği kanaatindeyim. Kurultaya kadar onu yerinden edebilecek bir aday olmazsa Akşener kolay kolay istifa edecekmiş gibi de görünmüyor bana."


Haber Kaynağı : 12punto