Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

İsmailağa Cemaati’nden Cübbeli Ahmet için 15 Temmuz iddiası! 'Darbe gecesi birini arayarak Erdoğan hakkında...'

İsmailağa Cemaati, ihraç ettikleri Cübbeli Ahmet’in 15 Temmuz gecesi birini arayarak AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için ‘Gözünüz aydın bu da ancak böyle gönderildi’ dediği öne sürüldü.

İsmailağa Cemaati’nden Cübbeli Ahmet için 15 Temmuz iddiası! 'Darbe gecesi birini arayarak Erdoğan hakkında...'

İsmailağa Cemaati, Fatih’teki İsmailağa Camii’nde gazetecileri ağırladı.

Söz konusu toplantıda cemaatten ihraç edilen ve kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Toplantıda yer alan Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek, Cübbeli Ahmet hakkında konuşulanları “Cübbeli Ahmet Hoca'nın 15 Temmuz gecesi yanındaki kişinin telefonundan birini arayarak Recep Tayyip Erdoğan için ‘Gözünüz aydın bu da ancak böyle gönderildi’ dediğini bunu ilgili mercilere ilettiklerini ileri sürüyorlar” şeklinde aktardı.

Nevzat Çiçek, söz konudu toplantıdan şunları aktardı:

“Cübbeli Ahmet Hoca'nın cemaatin hiçbir karar organında hiçbir zaman olmadığını, Mahmut Efendi tarafından oluşturulan 8 kişilik istişare heyetinde yer almadığını; sadece Mahmut Efendi tarafından kendisine tefsir heyetinde yer verildiğinin altını çizerek, ‘Hiçbir zaman cemaati temsil etmedi. Öyle bir görevi olmadı ve öyle bir görevde verilmedi’ diyorlar.

Cübbeli Ahmet Hoca ile ilgili bugüne kadar susmalarının, ‘Kimsenin gönlünü kırmayalım’ anlayışından kaynaklandığını, kendisine sürekli olarak arkadaşların gönderilerek uyarıldığını ama Cübbeli Ahmet Hoca'nın verdiği hiçbir sözü tutmadığını iddia ediyorlar.

Cübbeli Ahmet ve başka kimseler tarafından, FETÖ ve İsmailağa kelimelerinin yan yana gelmesinin bile kendilerini çok rahatsız ettiğini, meseleye siyasetin ötesinde imanî olarak baktıklarını geçmişte FETÖ'nün cemaat üzerinde birçok operasyon yapmaya çalıştığını, Çavuşbaşı süreci başta olmak üzere birçok süreci böyle okuduklarını belirtiyorlar.”

Çiçek’in aktardığına göre, toplantıda 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili de şunlar konuşuldu:

“15 Temmuz darbe girişimi sırasında bütün mensuplarına sokağa çıkmaları için çağrı yaptıklarını ve ilk sokağa çıkan grupların başında yer aldıklarını ifade ediyorlar. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Mahmut Efendi'yi Çavuşbaşı'na götüren ekibin içerisinde bazı kişilere FETÖ meselesinden dolayı yurt dışına çıkış yasağı konduğunu söylüyorlar. Cübbeli Ahmet Hoca'nın 15 Temmuz gecesi yanındaki kişinin telefonundan birini arayarak Recep Tayyip Erdoğan için ‘Gözünüz aydın bu da ancak böyle gönderildi’ dediğini bunu ilgili mercilere ilettiklerini ileri sürüyorlar. Cübbeli Ahmet'in cemaati bitirmek için çalıştığını bununla görevlendirildiğini iddia ediyorlar. Cübbeli Ahmet'in cezaevi vb korkularından dolayı bazı insanların dediğini yaptığını söylüyorlar. Cübbeli Ahmet ve Doğu Perinçek arasındaki ilişki ve açıklamalardan dolayı sürekli yıpratıldıklarını ve açıklama yapmak durumunda kaldıklarını belirtiyorlar.”


Haber Kaynağı : 12punto

Ahmet Mahmut Ünlü 15 Temmuz Cübbeli Ahmet Recep Tayyip Erdoğan İsmailağa Cemaati