Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,7454
Dolar
Arrow
32,5274
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5990
Altın
Arrow
2487,0000
BIST
Arrow
9.693

KESK'ten 1 Mayıs için Taksim çağrısı

1 Mayıs İşçi Bayramı için açıklama yapan KESK İstanbul Şubeler Platformu, "1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda buluşalım" dedi.

KESK'ten 1 Mayıs için Taksim çağrısı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İstanbul Şubeler Platformu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için, "1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda buluşalım. Açlığa, işsizliğe, güvencesizliğe karşı bu düzen böyle gitmez demek içi yan yana gelelim” çağrısı yaptı.

KESK İstanbul Şubeler Platformu yaklaşan 1 Mayıs İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü hazırlıklarını, programını ve taleplerini duyurmak üzere basın toplantısı gerçekleştirdi. KESK Dönem Sözcüsü Hüseyin Tosun, ekonomik krize işaret ederek, emekçilerin koşullarını aktardı.

Tosun, 1 Mayıs için örgütlenme çağrısı yaparak, “İrademizi omuz omuza, iş yeri iş yeri, sokak sokak, meydan meydan örgütlemeli; dünyanın her ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de ve İstanbul’da da emekten, barıştan, demokrasiden, eşitlikten, özgürlükten yana mücadeleye devam edeceğimizi ifade ediyoruz" dedi.

"1 Mayıs’ta Taksim’de olacaklarını belirten Tosun, “Hem hukuki, hem meşru, hem de 1 Mayıs 77 ve 89’da Taksim’de yitirdiklerimize olan sözümüzün gereği olarak Taksim ısrarımız devam ediyor. 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda buluşalım” çağrısı yaptı.


Haber Kaynağı : 12punto

1 Mayıs KESK