Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Kırmızı Kedi Yayınevi'ni yasaklayan AKP'li Belediye kapılarını Vuslat Derneği'ne açtı

6. Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarında Kırmızı Kedi Yazarlarına uygulanan sansürün ardından fuarda bir skandal daha yaşandı. Kırmızı Kedi Yayınevi'ne ait bazı kitapların siyasi içerik taşıdıkları gerekçesiyle stantlara konulmasını yasaklayan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Vuslat Derneği’nden Şevket Gökşan’ı fuara davet etmesine Kırmızı Kedi Yayınevi tepki gösterdi.

Kırmızı Kedi Yayınevi'ni yasaklayan AKP'li Belediye kapılarını Vuslat Derneği'ne açtı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği kitap fuarında Kırmızı Kedi Yayınevi’ne ait gazeteciler Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Timur Soykan, Merdan Yanardağ, İsmail Saymaz'ın kitaplarının stantlara koyulması yasaklanmıştı.

Konu hakkında Kırmızı Kedi Yayınevi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon  sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Kırmızı Kedi'ye ve yazarlarına sansür uygulayan Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Vuslat Derneği'nden M. Şevket Gökşan'ı kitap fuarına davet ediyor ama bu derneğin Cübbeli Ahmet'in sponsoru olduğunu yazan Murat Ağırel'i yasaklıyor. Bir kitap fuarına bütün yayınevleri ve yazarlar katılabilir, katılmalıdır da. Acaiplik bazılarının katılırken, bazılarının yasaklanmasındadır. Böyle kitap fuarı olmaz, olsa olsa bir fuar karikatürü olur.”

Kırmızı Kedi'ye ve yazarlarına sansür uygulayan Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Vuslat Derneği'nden M. Şevket Gökşan'ı kitap fuarına davet ediyor ama bu derneğin Cübbeli Ahmet'in sponsoru olduğunu yazan Murat Ağırel'i yasaklıyor. Bir kitap fuarına bütün yayınevleri ve yazarlar… pic.twitter.com/r369haqjbD

— Haluk Hepkon (@halukhepkon) May 16, 2024


Haber Kaynağı : 12punto

kırmızı kedi yayınevi Erzurum