Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Öldürdüğü eşinin maaşını çekip pavyonda harcamış!

Konya'da 3 çocuk annesi Bedriye Kılıç 6 Temmuz tarihinde ortadan kayboldu ve kedisinden bir daha haber alınamadı. Tüm aramalara rağmen bulunamayan Bedriye Kılıç kocası Tayfur Kılıç tarafından öldürülüp uçurumdan atıldığı belirlendi. Konya'da yaşanan cinayette kan donduran detaylar ortaya çıktı.

Öldürdüğü eşinin maaşını çekip pavyonda harcamış!

Konya'nın Akşehir ilçesinde yaşayan ve kiraz bahçelerinde işçi olarak çalışan 3 çocuk annesi Bedriye Kılıç, geçtiğimiz yıl 6 Temmuz tarihinde şüpheli şekilde ortadan kaybolmuştu. 

Aile tüm aramalara rağmen genç kadına ulaşamayınca eşi Tayfur Kılıç, geçtiğimiz yıl 7 Temmuz'da hem emniyete hem de Müge Anlı'nın Tatlı Sert programına başvurdu. Ancak talihsiz kadından iz yoktu.

İstanbul'daki programdan dönen ve eşinin kayıp olması ile ilgili hiçbir ilgisinin olmadığını savunan eşi Tayfur Kılıç, geçtiğimiz 28 Ekim günü Akşehir'de gözaltına alındı.

İfadesinde, eşinin kiraz bahçesinde röportaj verdiği gerekçesiyle çıkan tartışma sonucu boğarak öldürdükten sonra uçurumdan attığını itiraf eden cani koca tutuklandı.

Cani koca yapılan yargılamada indirimsiz ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Bedriye Kılıç'ın ise cesedi halen bulunamadı.

Mahkeme verdiği cezanın gerekçesini açıkladı. Gerekçeli kararda, Emniyet ve yer gösterme işlemleri sırasında cinayeti nasıl işlediğini ayrıntıları ile anlatıp, savcılık ve yargılama aşamasında suçunu inkar etti.

Katil zanlısının gazetecilerin sorusuna verdiği, 'Namus meselesi. Pişmanım' cevabı delil olarak sayıldı.

EŞİNİN MAAŞINI PAVYONDA YEDİ

Kılıç'ın öldürdüğü eşinin maaşını çekerek, pavyonda arkadaşı ile harcadığı ortaya çıktı.

Gerekçeli kararda, olay günü Kılıç'ın erkeklere ait değil de kadınların bindiği servisle eve gittiği ve cinayeti gerçekleştirdiğine de vurgu yapıldı.

Kararda, katil zanlısının hiçbir şey olmamış gibi işine ve hayatına kaldığı yerden devam ettiği, yaptığı çelişkili savunmalara itibar edilmediği ifade edildi.

Mahkeme, katil zanlısının olaydan sonraki davranışlarının hayatın olağan akısına aykırı olduğu, hiçbir şey olmamış gibi işine ve hayatına kaldığı yerden devam etti.

Esinin maaşını çekerek harcadığını, bu davranışların eşini arayan bir kişinin yapacağı davranışlar olmadığını, cesedin bulunamaması nedeniyle ceza almayacağına inanarak yapmış olduğu çelişkili savunmalara itibar edilmediği belirtti.

 


Haber Kaynağı : 12punto

Akşehir Bedriye Kılıç Tayfur Kılıç Müge Anlı ile Tatlı Sert