Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,5635
Dolar
Arrow
32,3836
İngiliz Sterlini
Arrow
40,4880
Altın
Arrow
2463,0000
BIST
Arrow
9.497

Sandıklar kapandı, Ahmet Yener'den ilk açıklama geldi! Yayın yasağı ne zaman kalkacak?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, Türkiye genelinde sandıkların kapanmasının ardından açıklama yaptı.

Sandıklar kapandı, Ahmet Yener'den ilk açıklama geldi! Yayın yasağı ne zaman kalkacak?

Türkiye'de 31 Mart Yerel Seçimleri için oy verme işlemi sona erdi. Yurt genelindeki sandıkların hepsi kapanarak oy sayımına geçildi.

Sandıklar kapandıktan sonra açıklama yapan YSK Başkanı Ahmet Yener, yayın yasağıyla ilgili kurulun birazdan toplanacağını ve bu konunun değerlendirileceğini bildirdi.

Yener'in açıklamaları şöyle;

"Ülke genelinde 34 siyasi partinin yarıştığı 207.848 sandıkta 61 milyon 441 bin 882 seçmenin oy kullanma sürecinde bazı münferit olaylar haricinde sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Bu olaylar neticesinde yaralananlara acil şifalar diliyoruz hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına ise başsağlığı diliyorum.

 Sayım ve döküm işlemleri tamamlanan sandık sonuç bilgileri SEÇSİS’e girilmeye başlanmış olup veri akışı devam etmektedir 

Yüksek Seçim Kurulu siyasi partilerimiz ile tüm veri girişlerini paylaşmaktadır aynı zamanda kurum içerisinde hazırlanan ekranda siyasi partilerimiz partilerimizin temsilcileri anlık olarak seçim sonuçlarını izlemeye devam edeceklerdir.

31 Mart 2024 tarihinde yapılan mahalli idareler genel seçimlerinin ülkemize milletimize siyasi partilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Merakla beklediğiniz yayın yasağıyla ilgili olarak ise oy verme işlemleri bitti sayım döküm işlemlerine başlandı kurul birazdan toplanıp bu konuyu değerlendirecek hepinize iyi çalışmalar diliyorum"


Haber Kaynağı : 12punto

31 Mart Yerel Seçimleri Ahmet Yener Yüksek Seçim Kurulu yerel seçim yayın yasağı YSK