Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
36,0285
Dolar
Arrow
33,0551
İngiliz Sterlini
Arrow
42,9337
Altın
Arrow
2623,0000
BIST
Arrow
11.139

SHP’nin genel başkanı Burak Çelik oldu

Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP), genel başkanlığa film yapımcısı ve sinemacı Burak Çelik'in seçildiğini bildirdi. Açıklamada, "Hiçbir siyasi partiyi bölmek, desteklemek ya da kaybettirmek gibi bir gayemiz yoktur" denildi.

SHP’nin genel başkanı Burak Çelik oldu

SHP Kurucular Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamada, partinin resmi olarak 28 Haziran'da, yaklaşık 5 aylık çalışmalar sonucu, geçmişte SHP, DSP ve CHP'de siyaset yapmış isimlerin oluşturduğu Yüksek İstişare Kurulu'nun ortak noktada buluşmasıyla kurulduğu belirtildi.

Partinin yeni genel merkez binasının bu ay içerisinde hizmete açılacağı, çok sayıda sinema sanatçısının, eski ve güncel belediye başkanının, bürokrat ile aktif görevde bulunan meclis üyesinin partiye katılmak istediği belirtilen açıklamada, 60 ilde teşkilatlanarak eylülde kongre yapılacağı bilgisi verildi.

“HİÇBİR SİYASİ PARTİYİ BÖLMEK GİBİ BİR GAYEMİZ YOK”

Türkiye'nin tüm kesimlerini kucaklayan bir siyasi anlayışla, Atatürkçü ve özgürlükçü olarak milletin huzuruna çıkmaktan gurur duyulduğu bildirilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Hiçbir siyasi partiyi bölmek, desteklemek ya da kaybettirmek gibi bir gayemiz yoktur. Bizler, bu millete yeni bir yol açmak istiyoruz. Kurucu Genel Başkanımız merhum Erdal İnönü, liderimiz Mustafa Kemal Atatürk'tür. Kurduğumuz 7 kişilik Yüksek İstişare Kurulumuzun ortak desteği ve kurucular kurulumuzun imzası ile partimizin genel başkanlığına, uzun yıllar belediye başkanlarının ve milletvekillerinin danışmanlık ve reklam çalışmalarını yürüten, genç, dinamik, Erdal İnönü'nün mirası olan sosyal demokrasiyi yeniden genç kuşaklara ve milletimize aktaracak kişi, film yapımcısı ve sinemacı Burak Çelik seçilmiştir."

BURAK ÇELİK KİMDİR?

Burak Çelik, 1995 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli sinema projelerinde yapım asistanı olarak çalışmaya başladı. 2014 yılında sinema üzerine özel eğitimler almak üzere Bulgaristan ve Rusya’da Film yapımcılığı, uluslararası film prodüksiyonu ve lisanslama üzerine Study Filmmaking / Film Directing ve National Academy of Cinema’da lisans eğitimleri aldı.

Türkiye’ye döndüğünde, 2017 yılı başında İtalyan film ve lisans şirketi FCA Films’in Türkiye kurucu hak sahibi ve Türkiye yetkilisi olarak film prodüksiyon desteği ve film programlama alanında çalışmaya başladı. Bu görev süresince 1 sinema ve 11 reklam filminin ortak yapımcılığını ve ulusal satış direktörlüğünü üstlendi.


Haber Kaynağı : 12punto