Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
35,6507
Dolar
Arrow
32,8577
İngiliz Sterlini
Arrow
42,4601
Altın
Arrow
2544,0000
BIST
Arrow
11.086

Son bir haftada 2 bin 563 düzensiz göçmenin yakalandığı açıklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son bir haftada 149 göçmen kaçakçılığı organizatörünün gözaltına alındığını, iki bin 563 düzensiz göçmenin yakalandığını duyurdu. Kayseri'de patlak veren olaylara işaret eden Yerlikaya "Provokatörlere izin vermedik, vermeyeceğiz" dedi.

Son bir haftada 2 bin 563 düzensiz göçmenin yakalandığı açıklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sığınmacı gerilimi sürerken son bir haftada düzenlenen operasyona dair verileri paylaştı.

"Düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı organizatörleriyle mücadelemizi 7/24 kararlılıkla sürdürüyoruz" diyen Yerlikaya "Hiçbir düzensizliğe müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Provokatörlere izin vermedik, vermeyeceğiz. Milli menfaatlerimiz doğrultusunda; kamu düzeni ve güvenliğimizden asla taviz vermeden insan haklarına, hukuka, medeniyet değerlerimize uygun olarak göç ile aralıksız mücadele ediyoruz ve etmeye de  devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Son 1 haftadır süren Kalkan-25 operasyonlarında; toplam 100 operasyon gerçekleştirildiğini bildiren Yerlikaya "Operasyonlarda 149 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. 42'si tutuklandı. 21'i hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğerlerinin işlemleri devam ediyor" bilgisini paylaştı.

Yerlikaya ayrıca iki bin 563 düzensiz göçmenin yakalandığını bildirdi. "Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri başlatıldı" ifadelerini kullandı. 

 


Haber Kaynağı : 12punto

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya kalkan 25 düzensiz göçmen