Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Tacizle suçlanan müdürü kız imam hatip lisesine atamışlar

AK Parti Sivas Milletvekili aday adayı olan Ankara Sincan Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Müdürü N.A, 4 öğretmene tacizde bulunduğu iddialarının ardından Sincan Kız İmam Hatip Lisesi'ne tayin edildi.

Tacizle suçlanan müdürü kız imam hatip lisesine atamışlar

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni N.A., 4 yıl önce Ankara Sincan Süleyman Demirel Anadolu Lisesi'ne müdür olarak atandı. Okulda görevli 4 öğretmen tarafından tacizle suçlanan N.A.'nın Sincan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne tayin edildiği ortaya çıktı.

Daha önce AK Parti'den Sivas Milletvekili aday adayı olan okul müdürü N.A'nın öğretmenleri odasına çağırarak hakaret ettiği, bazı öğretmenleri ise taciz ettiği ileri sürüldü.

Okulda görevli dört öğretmen, N.A.'yı mobbing ve cinsel taciz gerekçesiyle hem Milli Eğitim Bakanlığı'na şikayet etti hem de Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

'KİMSE BANA BİR ŞEY YAPAMAZ'

Duvar'dan Ferhat Yaşar'ın haberine göre; İddiaya göre N.A, eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler’le hemşehri olduğunu belirterek kimsenin kendisine bir şey yapamayacağını söyledi.

Şikayetlerin ardından Milli Eğitim Bakanlığı inceleme yapması için müfettiş görevlendirdi.

Teftiş Kurulu tarafından hazırlanan raporda "N.A. hakkında herhangi bir işlem tayinine gerek olmadığına karar verildi" ifadesi kullanıldı.

Savcılık da takipsizlik kararı verdi. Takipsizlik kararında kadın öğretmenlerle konuşurken pantolonunun üzerinden cinsel organıyla oynadığı ileri sürülen N.A.'nın bu hareketi 'kaşınma ve refleks' olarak açıklandı.

KIZ İMAM HATİP LİSESİ'NE TAYİN EDİLMİŞ

Şikayetlerin ardından Ankara Sincan Süleyman Demirel Anadolu Lisesi'ndeki görevinden kendi isteğiyle ayrılan N.A.'nın Sincan Kız İmam Hatip Lisesi'ne müdür olarak tayin edildiği ortaya çıktı. N.A.'nın yeni görevine 12 Temmuz'da başlayacağı öğrenildi.


Haber Kaynağı : 12punto

Din Kültürü Sincan Kız İmam Hatip Lisesi