Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
35,6507
Dolar
Arrow
32,8577
İngiliz Sterlini
Arrow
42,4601
Altın
Arrow
2544,0000
BIST
Arrow
11.090

Yeni Şafak'tan Şimşek'e 'vergi' önerisi: 'Zenginlerden 'aktif vergisi' alınsın'

İktidara yakın Yeni Şafak gazetesi, bir defaya mahsus zenginlerden "aktif vergisi" alınmasını istedi. Haberde, 'verginin ne şekilde alınması gerektiği' de belirtildi.

Yeni Şafak'tan Şimşek'e 'vergi' önerisi: 'Zenginlerden 'aktif vergisi' alınsın'

Yeni Şafak gazetesi manşetine "zenginlerden bir defaya mahsus aktif vergisi alınsın" başlığını taşıdı.

Türkiye’deki ekonomik krizin sorumlusu olarak pandemi, depremler ve Ukrayna-Rusya savaşı gösterilirken, "Pandemi, 6 Şubat 2023 depremleri ve savaşın tetiklediği küresel krizin ekonomiye etkilerini azaltmak için zenginden bir defaya mahsus 'aktif vergisi' alınsın" denildi.

Yapılacak düzenleme ile küçük mükellefin kapsam dışı bırakılması gerektiği kaydedilirken, "Düzenlemenin; bilanço esasına göre defter tutan mükellefleri kapsaması yeterli" denildi.

YÜZDE BİRLİK KATKI

Haberde, Kahramanmaraş merkezli depremlerin faturasının sanılandan daha büyük olduğu belirtilirken, "Türkiye’de yüzlerce holding var. Bu holdinglere bağlı iştirakler ile yönetimindeki şahıslara ait yüksek varlıklar dikkat çekiyor. Kişi ve kurumların belli bir seviyenin üzerinde varlığından vereceği yüzde 1’lik katkıyla Türkiye, depremin ağır yükünü kolayca omuzlayabilir" denildi.

Dünyadan örnekleri sıralayan Yeni Şafak gazetesi, Türkiye'de dolar milyoneri 44 bin kişi, 18 de dolar milyarderi olduğunun altı çizildi.


Haber Kaynağı : 12punto

Yeni Şafak aktif vergisi