Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Yeni Sağlık Bakanı Memişoğlu'ndan ilk yorum: 'Allah bizi Cumhurbaşkanımıza mahcup etmesin'

Sağlık Bakanlığı görevinden istifa eden Fahrettin Koca, görevini yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu'na devretti. Yeni Sağlık Bakanı Memişoğlu, "Allah bizi devletimize, milletimize, Cumhurbaşkanımıza mahcup etmesin" dedi.

Yeni Sağlık Bakanı Memişoğlu'ndan ilk yorum: 'Allah bizi Cumhurbaşkanımıza mahcup etmesin'

İstifa eden Fahrettin Koca, görevini yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu'na devretti. 

Devir teslim töreninde açıklamalarda bulunan Koca, bakanlık görevinde bulunduğu döneme ait açıklamalarda bulundu. 

"Benim dönemim acı ve sarsıcı olayların dönemi oldu" diye konuşan Koca, "Bugün konuşmamı Sağlık Bakanı olarak değil, doktor Fahrettin Koca olarak yapacağım ama bu bir veda konuşması değil" ifadelerini kullandı. 

Görevi boyunca "verilmiş cesur kararların gereklerini yapmaya çalıştığını" söyleyen Koca, sağlıkta şiddet sorunun da önemli ölçüde azaldığını savundu. 

'AĞIR SINAVLAR VERDİK'

 Koca, özetle şunları söyledi:

"Bu imkanı bana veren Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Duruşu, düşüncesi her ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızı kuşatacak hizmet anlayışımızı benimsedim. Prensip olarak zamanında verilmiş cesur kararların gereklerini yapmaya çalıştık. Şehir hastaneleri konusundaki çaba bunlar arasındadır. Sağlık Bakanlarımız yakın döneme kadar işlerini adeta bir hekim gibi göze çarpmadan yapan kişilerdir. Benim dönemim acı ve sarsıcı olayların dönemi oldu. 6 Şubat depremleri büyük bir travma oldu. Bu 3 olayda ağır sınavlar verdik. Sayın Bakan ben bir emanet devraldım, şimdi size devrediyorum."

"ALLAH BİZİ CUMHURBAŞKANIMIZA MAHCUP ETMESİN"

Görevi devralan Kemal Memişoğlu ise sözlerine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederek başladı. 

Türkiye'nin en büyük hedeflerinden bir tanesinin sağlık bilgisini üretmek, bu konuda dünyanın lider ülkeleri arasında olmak olduğunu kaydeden Memişoğlu, "Allah bizi devletimize, milletimize, Cumhurbaşkanımıza mahcup etmesin" dedi. 

Memişoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Türkiye sağlıkta devrim niteliğinde başarılara imza attı. Bunu Covid gibi dünyayı sarsan salgını en iyi şekilde yönetmesini, başarısını 20 yıldır AK Parti hükümetleri ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki dönüşümle sonuçlandırdık. Türkiye sağlık turizminde dünyanın sayılı ülkeleri arasında bugün. Türkiye artık en büyük hedeflerinden bir tanesi artık sağlık bilgisini üretmek, bu konuda dünyanın lider ülkeleri olma hedefidir" diye konuştu. 


Haber Kaynağı : 12punto

Kemal Memişoğlu