Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
36,0060
Dolar
Arrow
32,9969
İngiliz Sterlini
Arrow
42,8443
Altın
Arrow
2569,0000
BIST
Arrow
11.139

George Orwell tarafından kaleme alınan '1984', İstanbul'da sahnelenecek

George Orwell tarafından kaleme alınan alegorik, distopik ve politik roman '1984', Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

George Orwell tarafından kaleme alınan '1984', İstanbul'da sahnelenecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Şehir Tiyatroları Buluşmaları kapsamında Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nu ağırlıyor.

İstanbul seyircisi '1984' isimli oyunu 1-2 Aralık 2023 tarihlerinde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde seyredilebilecek.

George Orwell’ın yazdığı, Murat Daltaban’ın yönettiği oyunda Adem Mülazim, Ayşe Gülerman Kum, Gizem Güçlü, Barış Ayas, Batuhan Pamukçu, Gökhan Kum, Mert Tiryaki, Oğuzhan Ayaz, Pınar Hande Ağaoğlu ve Cihat Temel rol alıyor.

1984 Hakkında

Winston, partinin çıkarları ve gücü için çalışan bir parti üyesidir. Kimliğini partinin kimliği altında tanımlayan Winston’ın hayatı, günlük tutmaya başlamasıyla değişir.

Büyük biraderin herkesi izlediği Okyanusya'da, hatırladıklarını, fikirlerini ve gözlemlediklerini not aldığı bu günlük Winston için büyük tehlikedir.

Winston'ın; geçmişi, şimdiyi, geleceği sorgulamaya başlaması ve aşık olması onu bu acımasız rejim için tehlikeli hale getirir ve cezası yok kişileştirmedir.

Aşkı Julia ve koşulsuz inandığı O'Brien onun rejimi yıkma planlarındaki itici gücüdür. Winston ya bir kahraman olacaktır ya da yok.


Haber Kaynağı : 12punto

İlgili Haberler

George Orwell 1984 Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi