İlkim Karaca teminat bedelini yatırmıştı: Cem Karaca'nın Gözyaşları filmi vizyondan kaldırıldı

Anadolu rock müziğinin unutulmaz ismi Cem Karaca'nın hayatını konu alan 'Cem Karaca'nın Gözyaşları' filmi gösterimden kaldırıldı. Filmin yapım şirketinden, "Filmimiz, davacı tarafça mahkemeye yatırılan 3,5 milyon TL'lik teminat sonrasında tedbir kararıyla durdurulmuş ve vizyondan kaldırılmıştır" açıklaması yapıldı.

İlkim Karaca teminat bedelini yatırmıştı: Cem Karaca'nın Gözyaşları filmi vizyondan kaldırıldı

'Tamirci Çırağı', 'Namus Belası', 'Bu Son Olsun' ve 'Resimdeki Gözyaşları' gibi unutulmaz şarkılarıyla dillerden düşmeyen sanatçı Cem Karaca'nın hayatını anlatan 'Cem Karaca’nın Gözyaşları' filmiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Cem Karaca'nın eşi İlkim Karaca, sanatçının hayatını konu alan 'Cem Karaca'nın Gözyaşları' filminin gösteriminin durdurulması için  İstanbul Fikri Sınai Haklar ve Hukuk Mahkemesi'ne başvurmuştu.

'YOK SAYILMAM BENİ ÜZDÜ'

12punto'ya konuşan İlkim Karaca, "Olayların doğru olarak aktarılması yönünde bir hassasiyetim var. Cem'in hayatını anlatan önemli bir film projesinde eşi ve yasal mirasçısı olarak yok sayılmam beni üzdü. Teminatı yatırıp filmi vizyondan kaldırmak istiyoruz" dedi.

TEMİNAT BEDELİNİ ÖDEDİ

Bu kez mahkeme, İlkim Karaca’yı haklı bularak gösterimin durdurulmasına yönelik ara karar verdi.

Mahkeme, talebinin kabulü için İlkim Karaca’dan 3,5 milyon lira teminat yatırmasını talep etti. Karaca bu bedeli ödedi.

FİLM GÖSTERİMDEN KALDIRILDI

Cem Karaca'nın hayatını anlatan film, teminatın İlkim Karaca tarafından ödenmesi sonrası gösterimden kaldırıldı.

Kararın ardından yapım şirketi şu açıklamayı yaptı:

"Efsanevi sanatçımız Cem Karaca’nın anısına yakışır bir şekilde büyük emek ve özenle çekimlerini tamamlayıp 26 Ocak 2024 Cuma gününden itibaren izleyicilere emanet ettiğimiz Cem Karaca’nın Gözyaşları filmimiz, davacı tarafça mahkemeye yatırılan 3,5 milyon TL'lik teminat sonrasında tedbir kararıyla durdurulmuş ve vizyondan kaldırılmıştır."


Haber Kaynağı : 12punto

Cem Karaca’nın Gözyaşları Cem Karaca mahkeme tedbir kararı İlkim Karaca

İlgili Haberler