Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,7454
Dolar
Arrow
32,5274
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5990
Altın
Arrow
2487,0000
BIST
Arrow
9.693

İstanbul Modern bayramda ziyarete açık olacak

Ramazan Bayramı'nın ilk günü kapalı olan İstanbul Modern, 11 ve 12 Nisan'da sanatseverleri ağırlayacak.

İstanbul Modern bayramda ziyarete açık olacak

Sanatseverler, 'Yüzen Adalar', 'Ozan Sağdıç: Fotoğrafçının Tanıklığ', 'Zamansız Meraklar' ve 'Renzo Piano: Yerin Ruhu' sergilerini ziyaret edebilecek. 

Türkiye fotoğraf tarihinin önemli isimlerinden Ozan Sağdıç'ın eserlerine yer verilen, 'Ozan Sağdıç: Fotoğrafçının Tanıklığı' başlıklı sergi, dünyada fotoğrafın en yaygın türlerinden biri olan belgesel fotoğrafa odaklanırken aynı zamanda Türkiye'nin 1950'lerden itibaren sosyal, politik, ekonomik, kültürel ve görsel tarihine de ışık tutuyor.

Küratörlüğünü Merih Akoğul ve Demet Yıldız Dinçer'in üstlendiği sergide, 70 yıllık fotoğraf kariyeri süresince dönüşen Türkiye'yi pek çok açıdan kayıt altına alan Sağdıç'ın 127 fotoğrafı yer alıyor. 

GENÇ İSİMLER BİR ARADA

Güncel teknolojiler ve dijital kültüre odaklanan 'Zamansız Meraklar' sergisi, çalışmalarını Türkiye ve dünyanın farklı köşelerinde yürüten genç isimleri bir araya getiriyor.

Sergi, çeşitli coğrafyalar arasındaki sınırların nasıl esneklik kazandığını görünür kılarak, sanatçıların üretim alışkanlıklarındaki değişimler üzerine düşündürüyor. Küratörlüğünü Nilay Dursun ve Ümit Mesci'nin yaptığı sergide, 16 sanatçının yapıtları yer alıyor. 

MÜZE BİNASININ HİKAYESİ

İstanbul Modern'in ücretsiz olarak erişilebilen zemin katındaki kütüphanenin girişinde yer alan 'Renzo Piano: Yerin Ruhu' sergisi ise yeni müze binasının yapım hikayesini aktarıyor.

Boğaziçi ve Haliç’in buluştuğu özel bir konumda yer alan İstanbul Modern'in çatısını kaplayan yansıtma havuzu ise suyun üstündeki kent yansımasıyla denizi bütünleştirerek benzersiz bir seyir deneyimi sunuyor. 


Haber Kaynağı : 12punto

İstanbul Modern Ramazan Bayramı

İlgili Haberler