SsangYong Torres EVX Türkiye'de! Fiyatı ve özellikleri

Güney Koreli otomobil üreticisi SsangYong, elektrikli SUV modeli Torres EVX'i Türkiye'ye getirdi. Modern tasarımı, güçlü motoru ve uzun menzili ile dikkat çeken Torres EVX, 1.695.000 TL'lik fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

SsangYong Torres EVX Türkiye'de! Fiyatı ve özellikleri

Güney Koreli otomobil üreticisi SsangYong, KG Mobility olarak adlandırılan şirketin marka değişikliğinin ardından Türkiye'ye Torres EVX isimli elektrikli SUV modelini getirdi. Torres EVX, modern tasarımı ve elektrikli motoruyla dikkat çekiyor.

Torres EVX, ön kısmında ince şerit LED farlarla modern bir görünüm sergiliyor. Aracın arka kısmı da benzer şekilde tasarlanmış, hafif Hummer tarzı bir hava katılmış.

İç mekanda, tam dijital gösterge ekranı ve bilgi-eğlence ekranı 12.3 inç boyutunda bulunuyor. Koltuklar 8 yönlü ayarlanabilir ve elektrikli mekanizmaya sahip, bu da konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor. SsangYong Torres EVX'in iç mekanı premium hissiyatıyla dikkat çekiyor.

Elektrik motoru 152 kW güç ve 339 Nm tork üretiyor. Bu motor, aracın 0-100 km/s hızlanma süresini 8,11 saniyeye indiriyor. Şehir içi kullanımda ise 635 kilometre menzil sunan Torres EVX, Türkiye'de 10 yıl veya 1 milyon kilometreye kadar batarya garantisiyle öne çıkıyor.

Torres EVX'in 4x2 çekişli ve otomatik şanzımanlı versiyonu için belirlenen fiyat 1.695.000 TL olarak açıklandı.


Haber Kaynağı : 12punto

SsangYong