Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,8331
Dolar
Arrow
32,5468
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5688
Altın
Arrow
2429,0000
BIST
Arrow
9.645

AKP’li adaydan İzmir’de ilginç seçim çalışması: AK Parti'ye oy istemiyorum, Murat Gökçekaya'ya oy istiyorum

AKP Çiğli Belediye Başkan adayı Murat Gökçekaya'nın broşürlerini dağıtan AKP Çiğli Belediye Meclis Üyesi adayı Harbi Kurt, "AK Parti'ye oy istemiyorum, Murat Gökçekaya'ya oy istiyorum" diyerek yurttaşı ikna etmeye çalıştı.

AKP’li adaydan İzmir’de ilginç seçim çalışması: AK Parti'ye oy istemiyorum, Murat Gökçekaya'ya oy istiyorum

Yerel seçim çalışmalarına devam eden AKP'nin İzmir adayları partilerini ön plana çıkarmadan kampanyasını yürütüyor.

Cumhur İttifakı’nın İzmir adayı Hamza Dağ’ın seçim kampanyasında AKP logosu kullanılmazken, benzer bir uygulamayı AKP Çiğli Belediye Başkan adayı Murat Gökçekaya da yapıyor. Parti logosu yerine kendi iş yerinin logusunu kullanan Gökçekaya’nın seçim kampanyasını marka reklamına dönüştürmesi tepkilere neden oldu.

AKP'li meclis üyesi Harbi Kurt, Murat Gökçekaya'nın broşürlerini dağıtmak için Çiğli'de bir apartmana girdi. Kurt'a AKP'ye oy vermeyeceğini söyleyen emekli öğretmen, “AK Parti’ye oy vermem, kusura bakmayın herhalde Türkiye’nin durumunu görmüyorsunuz? Bir öğretmen olarak 20 yıl öğretmenlik yaptım 10 bin lira maaş alıyorum. Oğlum olmazsa ben açıktayım” dedi.

Emekli öğretmene cevap veren AKP’li Kurt ise, “AK partiye vermeyeceksin abla Murat Gökçekaya’nın şahsına vereceksin. Siz eğitmensiniz benim size bilgi vermem, yol göstermem haksızlık olur siz zaten donanımlı birisiniz. Size yol göstermek hadsizlik olur. Emeklilerle ilgili kesinlikle haklısınız, yüzde bir milyon haklısınız. Mevcut belediye başkanı da emekliler için birşey yapmıyor ki Murat Gökçekaya ne yapacak biliyor musun? Çevre düzenlemesi yapacak, parkları, yolları yapacak. Kreşler yapacak çöp kokusundan kurtulacak” ifadelerini kullandı. 

 


Haber Kaynağı : 12punto

Murat Gökçekaya Harbi Kurt İzmir