Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
35,6507
Dolar
Arrow
32,8577
İngiliz Sterlini
Arrow
42,4601
Altın
Arrow
2544,0000
BIST
Arrow
11.076

CHP'li Ali Mahir Başarır Kayseri Valisini istifaya davet etti

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Kayseri'de 7 yaşındaki bir kız çocuğunun Suriye uyruklu bir kişi tarafından taciz edildiği iddiasıyla başlayan olaylarla ilgili, "CHP grubu olarak yurttaşlarımızı sağduyuya davet ediyoruz" dedi.

CHP'li Ali Mahir Başarır Kayseri Valisini istifaya davet etti

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in Kayseri'de tacize uğrayan çocuğun Suriyeli olduğuna ilişkin ifadeleri sebebiyle istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Başarır, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. 

Basın toplantısı öncesi Başarır'ın danışmanları, salona Türk bayrağı getirdi.

Başarır, Kayseri'de yaşanan olaylara ilişkin "Kayseri Valisi küçük çocuğun da Suriyeli olduğunu söyledi. Sayın Vali, burası Türkiye Cumhuriyeti. Burada tacize uğrayan bir çocuğun uyruğu tartışılmaz. Hangi uyruktan olursa olsun bir çocuğu taciz etmek, suçtur, ahlaksızlıktır, alçaklıktır. Bu ülkede bir valinin bunu söyleyebilmesi, utanç meselesi. O Vali istifa etmeli" ifadelerini kullandı.

SIĞINMACILARIN BÜYÜK BİR SORUN OLDUĞUNU BİLİYORUZ

CHP'li Başarır, "Bu olaylardan sonra bu olaylara tepki gösteren yurttaşlarımızı, CHP grubu olarak sağduyuya davet ediyoruz. CHP grubu olarak sığınmacıların büyük bir sorun olduğunu ve bu sorunun mutlaka çözülmesi gerektiğini ve çözeceğimize de söz veriyoruz. Ama sağduyu çağrımızı yeniliyoruz" dedi.

Başarır,ayrıca şunları da sözlerine ekledi: 

"Bu olaylardan sonra Suriye'nin kuzeyinde bayraklarımızın sistematik olarak bazı karanlık el ve gruplar tarafından alçakça saldırıya uğraması kabul edilemez. Kıbrıs olaylarından bugüne kadar böyle bir şeyi gördüğümüzü hatırlamıyorum. Siz kimsiniz? Bu grubu eleştirdiğimiz zaman, 'Bunları beslemeyin, Suriye'yi karıştırmayın, bunları eğitmeyin, bunlara güç vermeyin' dediğimiz zaman; bu ülkenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne demişti, 'Onlar Kuvayimilliye ruhuyla toplanan gruplardır' demişti. Sayın Erdoğan, Kuvayimilliye bu ülkenin bayrağı için canını vermiştir. Senin beslediğin gruplar, benim bayrağımı yıkmıştır. Çıkıp, bunun hesabını vermelisin." Haber Kaynağı : 12punto

suriyeli sığınmacı ali mahir başarır Kayseri Valisi Gökmen Çiçek