Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,6293
Dolar
Arrow
32,5393
İngiliz Sterlini
Arrow
40,2928
Altın
Arrow
2493,0000
BIST
Arrow
9.693

DEM Parti, o ilçede adayını geri çekti! CHP'yi destekleyecekler...

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), İzmit Belediye Başkan adayı Avukat Gencer Demirkaya’nın adaylığını çekme kararı aldı. Partiden yapılan açıklamada, CHP’nin adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in destekleneceği duyuruldu.

DEM Parti, o ilçede adayını geri çekti! CHP'yi destekleyecekler...

Yerel seçimlere doğru giderken, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Kocaeli'nin İzmit ilçesi için dikkat çeken bir karar aldı.

İzmit'te CHP'de yaşanan tartışmaların ardından önce adaylıktan çekilen mevcut belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet daha sonra yeniden aday olduğunu duyurdu. Bunun üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve 8 ilçede aday gösteren DEM Parti, İzmit Belediye Başkan adayı Avukat Gencer Demirkaya’nın adaylığını geri çekti.

Gazete Duvar'ın haberine göre DEM Parti Kocaeli İl Başkanı Nuri Tan şunları söyledi:

"İzmit adayımız çekildi. Biz muhalefete kaybettirmek istemiyoruz. Muhalefete kaybettirmemek adına almış olduğumuz bir karar. İzmit adayımızın da talebi bu yöndeydi. Tamamen kent uzlaşısı kapsamında yaptığımız değerlendirmenin bir sonucu.”

Nuri Tan, bu karar karşılığında belediyede DEM Parti üyelerine kadro verileceği iddialarını da yalanladı.Haber Kaynağı : 12punto

DEM Parti izmit Fatma Kaplan Hürriyet CHP Avukat Gencer Demirkaya Nuri Tan