Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
36,0060
Dolar
Arrow
32,9969
İngiliz Sterlini
Arrow
42,8443
Altın
Arrow
2569,0000
BIST
Arrow
11.139

Erdoğan-Akşener görüşmesine İYİ Parti’den 4 farklı yorum: 'Bu görüşmenin kazananı...'

İYİ Parti’nin kurucu genel başkanı Meral Akşener’in AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Saray’da ziyaret etmesine İYİ Parti içinden 4 farklı yorum geldi.

Erdoğan-Akşener görüşmesine İYİ Parti’den 4 farklı yorum: 'Bu görüşmenin kazananı...'

31 Mart Yerel Seçimleri’nden sonra İYİ Parti Genel Başkanlığı’nı bırakan Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti.

Saray’da gerçekleşen görüşme İYİ Parti içinde büyük tartışmalara neden oldu.

Ziyareti Saray'dan yapılan duyuru ile öğrenen parti yöneticilerinden sert açıklamalar geldi. 

Gazete Duvar’da yer alan habere göre: İYİ Parti kulislerini hareketlendiren ziyaret için partililerin şu yorumları dikkat çekti:

-Cumhurbaşkanı Erdoğan olası anayasa değişikliği için Akşener’in İYİ Parti grubu üzerindeki etkisini ölçtü. Ama ne mevcut yönetim ne de Akşener’in destek vereceğini açıklayacağı bir anayasa sürecine evet diyecek İYİ Parti milletvekili sayısı bir elin parmağını geçmez.

-Amaç İYİ Parti’yi karıştırmak. Cumhurbaşkanı çift kutuplu siyasetin devamını istiyor. İYİ Parti karışırsa tek rakip CHP kalacak. Erdoğan rakibinin CHP olmasından memnun.

-Kongre sonrası bu sisteme güç verecek bir hareket içinde olmayacağımızı anlatıyor, tek adam sistemine karşı güçlü bir itiraz geliştiriyoruz. Bu görüşme ile Saray itirazımız itibarsızlaştırılmak isteniyor.

-Akşener ne umdu bilmiyoruz ama bu görüşmenin kazananı Erdoğan. Görüşme sonrası fotoğrafa bakanlar “Onu da ayağına getirtti, bravo” dediler. Erdoğan liderliği perçinlendi.


Haber Kaynağı : 12punto

İYİ Parti Meral Akşener Recep Tayyip Erdoğan