Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
36,0060
Dolar
Arrow
32,9969
İngiliz Sterlini
Arrow
42,8443
Altın
Arrow
2569,0000
BIST
Arrow
11.139

İddia: Abdullah Gül ‘Erdoğan sonrasına’ hazırlık yapıyor

Yeni parti kuracağı iddia edilen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak parti kurma girişiminin AKP'ye zarar vermeyeceğini söylediği öne sürüldü.

İddia: Abdullah Gül ‘Erdoğan sonrasına’ hazırlık yapıyor

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi’ni tek çatı altında birleştirip yeni bir parti kuracağı iddia edilmişti.

Ekonomim’in haberine göre, Gül’ün, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak, parti kurma girişiminin, AKP’ye zarar vermeyeceğini ve böyle bir niyeti olmadığını söylediği öne sürüldü.

ERDOĞAN SONRASI DÖNEME HAZIRLIK

Gül ve yakın çevresinin, Erdoğan sonrası döneme yönelik pozisyon aldığı, Gül’ün yeni parti ve siyasete olumlu baktığı hatta seçimde Cumhurbaşkanı adayı olmak istediği ve bu düşüncesini de Erdoğan ile paylaştığı iddia edildi.

Meclis erken seçim kararı almazsa Anayasa gereği Erdoğan yeniden aday olamayacağı için Gül’ün AKP oylarına da talip olacak şekilde aday olmak istediği belirtildi. Öte yandan Gül’ün, AKP’nin de adayı olmak istediği, bunu da yakın çevresine söylediği öne sürüldü.

“PARTİ KURABİLİR AMA ADAYIMIZ OLAMAZ”

Söz konusu iddiaları ciddiye almadıklarını dile getiren AKP kaynakları, “Parti kurabilir ama AK Parti’nin adayı olamaz” değerlendirmesini yaptı.


Haber Kaynağı : 12punto

abdullah gül Recep Tayyip Erdoğan