Kılıçdaroğlu'ndan Özgür Özel'i suçlayan Erdoğan'a yanıt

CHP’nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi ve Özgür Özel’e yönelik suçlamalarına yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Özgür Özel'i suçlayan Erdoğan'a yanıt

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Antalya ilçe adaylarını açıkladığı programda CHP lideri Özgür Özel’i hedef aldı.

Konuşmasında Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da bahseden Erdoğan, “Bay Kemal'i sırtından hançerleyip koltuğundan indirdiler. Özgür efendinin de dikkat etmesi lazım, aynı hançer her an kendi sırtına da inebilir” ifadelerini kullandı.

"PARTİMİZİN İÇİNİ KARIŞTIRMAK İSTİYOR"

Erdoğan’ın sözlerine Kılıçdaroğlu’ndan yanıt geldi. Sözcü’ye konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın suçlamalarına “Partimizin içini karıştırmak istiyor. Ama biz kendisini gayet iyi biliyoruz, tanıyoruz. Neyi ne için yaptığını, neyi ne için söylediğini de gayet iyi biliyorum. Bugüne kadar kendisi ile çok karşı karşıya geldik” sözleriyle yanıt verdi.

"31 MART'TA PARTİMİZ VE HALKIMIZ GEREKENİ YAPACAKTIR"

Yaklaşan yerel seçimleri de değerlendiren Kılıçdaroğlu, CHP’nin yerel seçimlerde Bursa, Balıkesir dahil çok sayıda yeni il ve ilçe belediyesi kazanacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, "Tüm yurtta CHP’li belediyelerin sayısının artacağına inanıyorum. 2019’da Bursa gibi az farkla kaybettiğimiz iller olmuştu. Bu kez o illeri de kazanıp büyükşehir sayısını arttıracağız. 2019’da yapılan yerel seçimlerde umudu nasıl yeşerttiysek, 31 Mart 2024 seçiminde de partimiz ve halkımız gerekeni yapacaktır’’ diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

"22 yıldır iktidarda olan bir siyasal parti eğer bu ülkede vatandaşını simit alamaz noktaya getirdiyse, bu iktidarın hangi başarısından söz edeceksiniz. 

Bir simit 10 lira olmuş, zam yapıp 15 liraya çıkıyor ve iktidar baskısı ile bu zam geriye alınıyor. Zamdan da vazgeçilmiş değil, seçimden sonra yine zam gelecektir.

Merkez Bankası Türkiye’nin en köklü ve ciddi kurumlarından biridir. Ama bu iktidar döneminde bu kurum da yıpratılıyor. Bankaya başkan dayanmıyor. 22 yıldır bu ülkenin köklü kurumlarını hâlâ tanıyamadılar. Merkez Bankası’na içerden atama yapılmalıdır. İthal isimlerle yönetim olmaz, bankayı bilen başarılı ismiler var, yoksa istikrar da olmaz, yönetim de kalıcı olmaz. Bu iktidarın bazı başarıları da var, haksızlık yapmamak lazım. Mesela yandaşlara hizmet etme başarısı var. Yollar yaptık, köprüler yaptık diyorlar ama nasıl yaptılar? Bir liralık işi 100 liraya yaptılar. Aradaki 99 lira yandaşlara gitti. Milyarlarca dolar 5’li çetelere gitti. Geçiş garantileri, yolcu garantileri dolayısıyla vatandaşın cebinden yine para çıkacak, soygun bitmiş değil…”

ÖZGÜR ÖZEL'LE NE KONUŞTULAR?

CHP Genel Başkanlığı’nı devrettikten sonra parti Genel Merkezi’ne gitmediğini belirten Kılıçdaroğlu, Özgür Özel ile baş başa yedikleri yemekle ilgili de şunları söyledi:

“Özgür Bey partimizdeki çok tecrübeli bir siyasetçidir, yıllarca grup başkanvekilliği yaptı, grup başkanlığı görevinde bulundu. O yemekte genel siyaseti konuştuk, yerel seçimleri ele aldık, fikirlerimizi aktardık, ülke sorunlarını görüştük.”


Haber Kaynağı : 12punto

hançer Kemal Kılıçdaroğlu Özgür Özel Recep Tayyip Erdoğan