Memleket Partisi'nin Ankara adayı Burak Hasar oldu!

Yerel seçimlerde CHP'ye ittifak kapılarını kapatan Muharrem İnce'nin genel başkanı olduğu Memleket Partisi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burak Hasar oldu.

Memleket Partisi'nin Ankara adayı Burak Hasar oldu!

Memleket Partisi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Burak Hasar oldu.

31 Mart Yerel Seçimlerine ilişkin CHP lideri Özgür Özel ile görüşme yapan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce seçime kendi adaylarıyla gireceklerini açıklamıştı.

BURAK HASAR KİMDİR?

1975 yılında doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini Mersin'de tamamlamış, 1993 yılında İçel Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur.

''Lisans'' eğitimini Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nde, ''Doktora ve Uzmanlık'' eğitimini ise Gazi Üniversitesi Periodontoloji Anabilim Dalı'nda tamamlamıştır. 2000 yılından beri, kendi kurduğu Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde; Dişeti Hastalıkları Ve Cerrahisi Uzmanı olarak çalışmaktadır.

2012 - 2016 yılları arasında 2 dönem Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. ''Tomografi Destekli Kılavuzlu İmplant Cerrahisi'' üzerine bilimsel sunumlar yapmakta, sağlık sektöründe faaliyet gösteren uluslararası firmalara danışmanlık hizmeti ve yurtiçi mesleki eğitimler vermektedir. Halen özel bir üniversitede ''Sağlıkta İnovasyon ve Simulasyon İle Eğitim, Uygulama Ve Araştırma Merkezi'' Danışma Kurulu Üyesidir.

Basketbol, Yelken Sporları, Bilim Ve Felsefe amatör ilgi alanına girmekte; iyi derecede İngilizce, orta derece Almanca bilmektedir.

Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.


Haber Kaynağı : 12punto

Ankara Muharrem İnce Memleket Partisi Burak Hasar