Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Müsavat Dervişoğlu'ndan 'Akşener’e yakın vekiller AKP’ye geçecek' iddiasına yanıt

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Meral Akşener'in görüşmesinin ardından İYİ Parti'de Akşener'e yakın bazı milletvekillerinin AKP'ye geçeceği öne sürüldü. Gündeme oturan iddiaya ilişkin konuşan İYİ Parti lideri Müsavat Dervişoğlu, "Ben partimdeki milletvekili arkadaşlarımın siyasi namusundan ve ülke sevdasından eminim. Ne idüğü belirsiz iletişimciler var... Güya algı oluşturup algı yönetmeye kalkışıyorlar" dedi.

Müsavat Dervişoğlu'ndan 'Akşener’e yakın vekiller AKP’ye geçecek' iddiasına yanıt

31 Mart Yerel Seçimleri'nden sonra İYİ Parti'de genel başkanlığı bırakan Meral Akşener'in AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saray'da ziyaret etmesinin yankıları sürüyor.

Sürpriz görüşmenin İYİ Parti'de Akşener'e yakın isimlerin AKP'ye geçeceği öne sürüldü.

DERVİŞOĞLU'NDAN SERT AÇIKLAMALAR GELECEK

İYİ Parti cephesi Akşener'in Erdoğan'a yaptığı ziyaretin partiyi bağlamadığını belirtirken, gözler İYİ Parti'nin yarın saat 10.30'daki grup toplantısına çevrildi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'ndan sert açıklamalar geleceğini; hatta bazı isimlerin partiden ihraç edilmesinin beklendiğini yazdı

Saygı Öztürk'e konuşan Müsavat Dervişoğlu, "Görüş ve düşüncelerimi de çarşamba günü ifade edeceğim. O gün eleştireceğim gayet tabi çok şey olur. Madem ki kimse konuştuğunu söylemiyor, ben konuşayım, bakalım ne olacak göreceğiz. Hep ‘o niye oldu, bu niye oldu?’ diye işin magaziniyle uğraşılıyor. O yüzden söylenecekse alenileşmesi lazım" dedi.

"BANA SORULANLAR MERAL HANIM'A SORULMUYOR"

Akşener-Erdoğan görüşmesinin içeriğini bilmediğini ifade eden Dervişoğlu, İYİ Parti’nin dağıtılması için yoğun çabalar olduğuna ilişkin iddialar hakkında şöyle konuştu:

"Bütün bunlar konuşulabilir. Ben daha bir aylık Genel Başkanım. Önümüzdeki süreç neyin ne olacağını gösterecektir. Bir görüşme var. Görüşmenin içeriği ile ilgili her hangi bir kimse fikir sahibi değil, ama televizyonlarda ve gazete köşelerinde konuya ilişkin bir sürü de değerlendirme var. Hiç kimse hiçbir şey bilmeden bu kadar değerlendirmeyi ya da bu kadar yorumu acaba neden yapıyor diye düşünmek lazım. İçeriğini kimse bilmiyorsa herkes tevatürler üzerinden bir şey yapıyorsa ben de bu dalgaya dahil mi olayım. Ne yapabilirim? Önümüzdeki süreç gösterecek. Ben de söylemem gerekeni ifade ediyorum. Yarın saat 10.30’da TBMM grubumuzda bir şeyler söyleyeceğim. Benim anlayamadığım, şimdi bir görüşme var. Bu görüşme ile ilgili taraflar bir şey söylemiyor. Ama o kadar fazla yorum var ki. Bana sorulanlar, Meral Hanım’a sorulmuyor.

AKŞENER İLE ERDOĞAN 'MEMLEKET MESELELERİ'Nİ GÖRÜŞMÜŞ

Sayın Akşener, görüşmeden çıktıktan sonra beni aradı. Erdoğan’la ‘memleket meseleleriyle ilgili konuştukları’ türünden yani üzerinde konuşulacak ayrıntı içermeyen bir karşılıklı görüşme oldu. Bunun içinde strateji varmış, şu olacakmış, bu olacakmış sonra işte iki kişi görüşmede yanında bulunmuş deniliyor. Ben sığlığın içinde bulunmam. Bu karakterimden kaynaklı bir durum. Bir de herkes söylüyor, görüşmenin tarafları açıklama yapması lazım ne görüşüldüğüne dair. Onlar bir şey demeden biz neyi konuşabiliriz?

"SİYASİ NAMUSLARINDAN EMİNİM"

İYİ Parti’den milletvekili alınması ile ilgili iddialar var. Bu tür iddiaların siyasette pratiği yok. Ben partimdeki milletvekili arkadaşlarımın siyasi namusundan ve ülke sevdasından eminim. Eğer varsa sevdasını kaybetmiş olanla ilgili de bir şey söyleyemem. Koskoca bir partiyi töhmet altında bırakmak ayıp. Koca koca adamlar ‘İYİ Parti çözülüyor, dağılıyor, İYİ Parti’den şu kadar adam AKP’ye gidecek, CHP’ye gidecek vs.’ Ayıp değil mi bu? Biz, siyasetin namusunu korumak mecburiyetinde değil miyiz? Hepimiz bu işin mesulü değil miyiz? Kaleminin namusuna sahip çıkan gazeteciler vardı memlekette. Şimdi ne idüğü belirsiz iletişimciler var. Güya algı oluşturup algı yönetmeye kalkışıyorlar. Bu, ülkeyi nasıl ayağa kaldıracak. Hiç kimsenin sorumluluğu yok mu, tek sorumluluk bende midir? Bu davranışlar ilk önce sizin gibi namuslu gazetecileri rahatsız eder. Sizin sormanız çok normal geliyor bana. Ama hiçbir şey bilmeden çık bir o, bir bu TV’ye, yemin ediyorum onların namı hesabına utanıyorum. Bu üç, beş kuruşla olacak iş değil, ayıp.”


Haber Kaynağı : 12punto

İYİ Parti Meral Akşener Müsavat Dervişoğlu Recep Tayyip Erdoğan Saygı Öztürk