Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Şahan Gökbakar'dan Arapça tabela yorumu: 'Sığınmacı yok mu oluyor?'

Ünlü oyuncu Şahan Gökbakar, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in, “Arapça tabelalara karışmayın Arapça Kuran dilidir, Gidip de belediye başkanı eliyle o tabelayı indirmemeli” şeklindeki sözlerini değerlendiren bir paylaşımda bulundu.

Şahan Gökbakar'dan Arapça tabela yorumu: 'Sığınmacı yok mu oluyor?'

Şahan Gökbakar, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in katıldığı bir programda Arapça tabelalar hakkında söylediği sözleri X hesabı üzerinden eleştirdi. Gökbakar, tabela konusunun tartışılmasına tepki gösterdi ve, "Araplar ülkelerine nasıl döndürülecek onu konuşmak lazım" ifadelerini kullandı. 

Şahan Gökbakar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Arapça tabela asılmayınca, 10 milyon Arap sığınmacı yok mu oluyor? Yani, görmeyince dert bitiyor mu? Tabela tartışmak yerine, bu Araplar ülkelerine nasıl döndürülecek onu konuşmak lazım. Ama konuşmuyorlar! Bu ülkeye ve halkına yapılmış en büyük haksızlıktır bu...”

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel,katıldığı bir televizyon programında, ''Suriyeli sığınmacılar ve Arapça tabelalar'' konusunda CHP'li belediyelerin almış oldukları kararlara ilişkin, "Ben belediye başkanlarımı da uyardım. Etkileşim alacağım diye artık Arapça tabelalara karışmayın. Arapça Kur’an dilidir, halk incinir" şeklinde konuşmuştu.

 

 


Haber Kaynağı : 12punto

Şahan Gökbakar