Selim Temurci'ye bir tepki de Fatih Portakal'dan! 'Kılıçdaroğlu önünüzü açmasaydı...'

Gazeteci Fatih Portakal, Murat Kurum’u destekleyen ifadeler kullanan Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci’ye yüklendi.

Selim Temurci'ye bir tepki de Fatih Portakal'dan! 'Kılıçdaroğlu önünüzü açmasaydı...'

14 Mayıs seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listesinden Meclis’e giren Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci, 31 Mart 2024’teki yerel seçimlerine ilişkin, AKP’nin İBB adayı Murat Kurum’u destekleyen sözler sarf etti.

TV100’de "Kübra Par ile Farklı Açılar" programına konuk olan Temurci,"Murat Kurum’un şansı mı daha yüksek, Ekrem İmamoğlu’nun mu?” sorusuna "Kadir Topbaş tarzı yaklaşımın İstanbul’un sorunlarına daha iyi geleceğini düşünüyorum. Bu konuda Murat Kurum’un daha önde olduğunu söylüyorum" yanıtını vermişti.

Partisinin İBB adaylığı teklifini reddeden Temurci, bunun gerekçesini ise “AKP kitlesiyle karşı karşıya gelmemek için reddettim” sözleriyle açıkladı.

Temurci'nin tartışmalara neden olan açıklamalarına bir tepki de gazeteci Fatih Portakal'dan geldi.

Sözcü TV'de ana haber bültenini sunan Portakal, Temurci'yi topa tuttu.

Portakal, şu ifadeleri kullandı;

"TEMURCİ, AK PARTİ KÖKENLİ"

"Selim Temurci AK Parti kökenli. 2019 yılında bildiğim kadarıyla İmamoğlu'nun kazandığı seçimde Temurci, AK Parti'nin İstanbul'da il başkanı diye biliyorum. Sonra Ahmet Davutoğlu ile birlikte ayrıldılar. Selim Temurci de Gelecek Partisi'nde siyaset yapmaya başladı.

"KILIÇDAROĞLU SAYESİNDE MECLİS'E GİRDİ"

Önünü açan Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Onun sayesinde Meclis'e girdi. Şimdi katıldığu bir televizyon programında 'Ben Murat Kurum'a kazandırmayan kişi olmak istemiyorum. Bu yüzden de Gelecek Partisi'nin İstanbul adaylığını reddettim' diyor.

"NE OLURSAN OL İKİYÜZLÜ OLMA"

İşte biz de diyoruz: Ne olursan ol ikiyüzlü olma! Vefa, vicdan denilen bir şey vardır. Kılıçdaroğlu önünüzü açmasaydı Meclis'e kimse giremezdi.

"YAZIKLAR OLSUN!"

Yazıklar olsun sizin siyasi duruşunuza. Meclis'e girerken iyiydi ama. Siz CHP seçmenlerinin oyuyla oraya girdiniz.

"UTANMASI İÇİN YÜZ OLMASI GEREKİR"

İnsan utanır biraz. Ama utanması için yüz olması gerekir. Var mıdır yok mudur bilemiyorum? Sizin başka hesaplarınız var herhalde. Siz 1 Nisan'dan sonra AK Parti'ye yeşil ışık yakmaya hazırlanıyorsunuz."


Haber Kaynağı : 12punto

Fatih Portakal Gelecek Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Murat Kurum Selim Temurci