Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,6293
Dolar
Arrow
32,5393
İngiliz Sterlini
Arrow
40,2928
Altın
Arrow
2493,0000
BIST
Arrow
9.693

Sırrı Sakık'tan Özgür Özel'e yanıt: 'Evet size kaybettireceğiz'

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, CHP lideri Özgür Özel’in DEM Parti’ye yönelik söylediği “Bize kazandırmak değil, gerekirse kaybettirmek üzerine bir strateji var. Bu çok ortada” sözlere yanıt verdi. "Evet size kaybettireceğiz" diyen Sakık "Allah aşkına siz kimsiniz ya? Siz efendi biz köle miyiz?" ifadelerini kullandı. İmamoğlu'nun 2019'da söylediği "Topal Osman'a bağlıyım" sözlerine de karşılık veren Sakık, "Biz de Şeyh Sait, Seyit Rıza'nın torunlarıyız" diye konuştu.

Sırrı Sakık'tan Özgür Özel'e yanıt: 'Evet size kaybettireceğiz'

İzmir adaylarını tanıtan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti) toplantısına Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık'ın sözleri damga vurdu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in DEM Parti'ye yönelik "Bize kaybettirmek üzerine bir strateji var. Bu çok ortada" şeklindeki sözlerine yanıt veren Sakık, "Çok doğru söylüyor. Evet size kaybettireceğiz. Size de AKP-MHP faşizmine de kaybettireceğiz. Allah aşkına siz kimsiniz ya? Siz efendi biz köle miyiz? 2019'da size destek sunduk. Bu belediyelerde bir cennet yarattık size. Siz döndünüz Kürtlere cehennem hayatı yaşattınız" ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu da hedef alan Sakık sözlerini şöyle sürdürdü;

"İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu seçilir seçilmez 'Topal Osman'ın torunuyum' dedi. Biz de Şeyh Sait, Seyit Rıza'nın torunlarıyız. Bunları unutuyorlar. Kürdün oyu ile seçileceksin sonra sırtını Kürtlere döneceksin. Biz bunlarla yol yürüyemeyiz. Genel seçimlerde  hesapsız kitapsız demokrasi ve barış için destek sunduk. Ancak onlar gidip Ümit Özdağ ile protokol imzaladılar. Böyle bir partiye nasıl destek veririz? CHP'ye sormak istiyorum. Kürt illerinde ne kadar oy alıyorsunuz ki buralarda aday çıkarıyorsunuz? Bunların hepsi tekçi ve ırkçıdır."

ÖZGÜR ÖZEL NE DEMİŞTİ?

CHP lideri Özgür Özel, geçen hafta TBMM'de gazetecilerle yaptığı basın toplantısında 2019 yerel seçimlerinde HDP'nin hiçbir talebi olmaksızın AKP'ye kaybettirmek için her şeyi yaptığını, 31 Mart seçimlerinde ise tablonun farklı olduğunu söylerken "Bu seçimde gücünü AK Parti'ye değil biraz da muhalefete göstermek talebinde ve görünürde baktığımızda DEM Parti’nin izlediği stratejide kendi sözcüleri, milletvekillerinden okuduğumuz ve yalanlanmayan bir şekilde AK Parti ile 1 Nisan sonrasına yönelik, yani kayyum atama meselesi başta olmak üzere, çeşitli görüşmeler yapılıyor. Bize kazandırmak değil, gerekirse kaybettirmek üzerine bir strateji var. Bu çok ortada" ifadelerini kullanmıştı.


Haber Kaynağı : 12punto

Ekrem İmamoğlu Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Özgür Özel sırrı Sakık