Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Futbol tarihine geçecek bir dolandırıcılık hikayesi!

Bir dönem Süper Lig'de forma giyen Edgar Le için Romanya'da skandal bir iddia ortaya atıldı. Dinamo Bükreş'e transfer olan Edgar'ın kendisi yerine ikiz kardeşi Edelino Le'i takıma gönderdiği ve bu durumun DNA testi ile ispatlanması halinde Rumen ekibinin ciddi bir ceza ile karşı karşıya kalacağı ifade ediliyor.

Futbol tarihine geçecek bir dolandırıcılık hikayesi!

Süper Lig'de daha önce Trabzonspor ve Başakşehir'de forma giyen Portekiz asıllı Gine Milli Takımı oyuncusu Edgar Le için Romanya'da inanılmaz bir skandal gündeme geldi.

Pro Sport'ta yer alan habere göre; Şubat ayında Dinamo Bükreş'e transfer olan ve sözleşme imzalayan oyuncunun 3 ay sonra bazı maçlara kendisi yerine ikiz kardeşi Edelino Ie'yi gönderdiği ortaya çıktı. İkiz kardeş Edelino Ie'nin en az 5 maçta forma giydiği belirtilirken durumun resmi olarak DNA testi ile kanıtlanması durumunda ligde zor günler geçiren Dinamo Bükreş'in 8 puanının silineceği ve direkt olarak küme düşürülebileceği öne sürüldü.

İNGİLİZCE KONUŞAMADI

Skandalı ortaya çıkaran şey ise Edelino Le'nin takımla İngilizce olarak iletişim kuramaması oldu. İddiaya göre daha önce takımda akıcı şekilde İngilizce konuşan Edgar Le'nin yerine gelen isim kendisini sadece Portekizce ifade etmeye başladı. Bu durum şüphe uyandırınca takımdaki kişinin Edgar Le değil, Edelino Le olduğu ortaya çıktı.

Yaşanan bu karmaşık olay Avrupa basınında da geniş yer buldu. Konuyla ilgili araştırmanın devam ettiği ve Dinamo Bükreş kulübünün ciddi bir problemle karşı karşıya olduğu ifade ediliyor. Haber Kaynağı : 12punto

Süper Lig Trabzonspor Dinamo Bükreş Başakşehir FK edgar le