Super Bowl'da Kansas City Chiefs şampiyon oldu

Kansas City Chiefs, NFL'nin 57. finali Super Bowl'da San Francisco 49ers'ı 25-22 yenerek üst üste ikinci, son 5 yılda ise üçüncü şampiyonluğuna ulaştı. Uzatmaya giden nefes kesen finalde 61 bin 629 sporseverin takip ettiği karşılaşmada Chiefs, 2004 ve 2005'te üst üste şampiyonluğa ulaşan New England Patriots'tan sonra bunu başaran ilk takım oldu.

Super Bowl'da Kansas City Chiefs şampiyon oldu

Amerikan Futbolu Ligi'nin (NFL) şampiyonluk mücadelesi Super Bowl'da Kansas City Chiefs zafer elde etti.

Las Vegas kentindeki Allegiant Stadı'nda gerçekleşen final mücadelesinde, San Francisco 49ers'ı 25-22 mağlup eden Chiefs, son 5 yılda üst üste ikinci kez ve toplamda üçüncü kez şampiyonluğa ulaştı.

61,629 sporseverin takip ettiği karşılaşmada, Chiefs, 2004 ve 2005 yıllarında üst üste şampiyonluğa ulaşan New England Patriots'tan sonra bunu başaran ilk takım oldu.

Kansas City Chiefs'in oyun kurucusu Patrick Mahomes, kariyerinde üçüncü kez Super Bowl'un en değerli oyuncusu (MVP) seçildi.

28 yaşındaki Mahomes, maç sonrası yaptığı açıklamada, "Takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum, bu harika bir şey. Daha işimiz bitmedi, yeni başlıyoruz. Genç bir takımımız var ve devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

 


Haber Kaynağı : AA

Las Vegas MVP NFL Super Bowl