Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,5635
Dolar
Arrow
32,3836
İngiliz Sterlini
Arrow
40,4880
Altın
Arrow
2463,0000
BIST
Arrow
9.487

Trio ekibi Galatasaray - Antalyaspor maçının tartışmalı pozisyonlarını değerlendirdi: Penaltı, kırmızı kart, iptal edilen gol

Yayıncı kuruluş beIN Sports'ta yayınlanan Trio programında eski hakemler Bahattin Duran, Deniz Çoban ve Bülent Yıldırım Galatasaray - Antalyaspor maçındaki tartışmalı pozisyonları yorumladı. Peki, Trio ekibi maçın en çok tartışılan penaltı, kırmızı kart ve iptal edilen golle ilgili ne dedi?

Trio ekibi Galatasaray - Antalyaspor maçının tartışmalı pozisyonlarını değerlendirdi: Penaltı, kırmızı kart, iptal edilen gol

Süper Lig'in 27. haftasında Galatasaray Antalyaspor'u Kerem Aktürkoğlu'nun golleriyle mağlup etti. 72 puana yükselen Sarı-Kırmızılılar bu sonuçla birlikte yeniden liderliğe yükseldi.

Zorlu mücadelede maçın hakemi Bülent Yıldırım ve VAR ekibinin kararları spor kamuoyunda tartışmalara neden oldu.

Eski hakemler Bahattin Duran, Deniz Çoban ve Bülent Yıldırım, beIN SPORTS'ta yayınlanan Trio programında karşılaşmanın tartışmalı pozisyonlarını yorumladı.

GALATASARAY’IN KAZANDIĞI PENALTI

Deniz Çoban: Bir temas var ama futbol oyunundaki temaslarda aradığımızı kriter 'Oyuncu etkilendi mi?' sorusu. Bu oyuncuyu etkilemeyecek en basit temaslardan biriydi. UEFA'nın da tabiriyle 'hafif' bir temas. VAR'ın müdahale etmesini anlayamam. Türkiye'deki VAR uygulamalarında yanlış kullanımda ilk 10'a girer. O kadar net yanlış. Penaltı verilmesi de yanlı. Oyun devam etmeliydi.

Bahattin Duran: VAR müdahalesini konuşacak hiçbir şey yok. Çok yanlış. Hiç penaltı değil, hiç değil! Mikroskopla ararsanız, Antalyasporlu oyuncunun, Tete'nin ayak ucuna temasını görürsünüz. Bizim işimiz mikroskopla aramak değil. Pozisyonda penaltı yok. Bence bu pozisyonda ofsayt da var.

Bülent Yıldırım: UEFA'ya üye ülkelere bu pozisyonu gönderin, VAR müdahalesi olması gerektiğini savunan kimseyi bulamazsınız. Bir temas var ama VAR'ın müdahale edeceği bir kanıt yok. O zaman müdahale etmeyeceksiniz. VAR müdahalesi yanlış, bana göre de pozisyon devam etmeliydi. Çok küçük temas, böyle penaltı olmaz.

VİNİCİUS’UN İPTAL EDİLEN GOLÜ

Deniz Çoban: Antalyasporlu oyuncu, bu topa yükselmekte gecikmiş. Rakibini bozmadan yükseliyor ve vuruyor. Gol kararının verilmesini çok daha doğru bulurum.

Bahattin Duran: Carlos Vinicius'un hafif bir itmesi var ama o itme, golü iptal ettirecek derecede etki ayartmıyor. Oyuncu eli hissettiğinde kendini yere bırakıyor. Oyun devam etse, daha mutlu olurdum.

Bülent Yıldırım: Elle omuzdan basma yok, etkili tutma yok. Bu pozisyon net gol.

GALATASARAY'IN VAR İLE VERİLEN İKİNCİ GOLÜNDE KARAR DOĞRU MU?

Deniz Çoban: Teknoloji bu işi çözüyor. Üzerine konuşacağımız bir şey yok. Yardımcı hakem performansları her geçen hafta geriye gidiyor. 

Bahattin Duran: Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi'ne inanıyorsak, karara inanacağız. Göz ile gördüğüm, Carlos Vinicius öndeymiş gibi... Milyon dolarlık bu sistemi kullanıyorsak, sisteme güveneceğiz. 

Bülent Yıldırım: Sisteme güvenmek durumundayız.

KÖHN’ÜN PENALTI POZİSYONU

Deniz Çoban: Doğru karar. Sarı da çıkmalıydı. 

Bahattin Duran: Penaltı.

Bülent Yıldırım: Penaltı ve sarı kart olmalıydı.

ERDOĞAN YEŞİLYURT’UN KEREM DEMİRBAY’LA POZİSYONU

Deniz Çoban: Kerem Demirbay faul yaptı ama o tekme yüzüne gelse ne olurdu? Yardımcı hakem nereye bakıyor? Erdoğan Yeşilyurt kırmızı kart görmeliydi. 

Bahattin Duran: Burada yüze bir tekme sallama var. Kartın rengi yanlış. 

Bülent Yıldırım: Topsuz bir hamle, bu şiddetli hareket. VAR müdahalesi gerekirdi. Açık ve tartışmasız.

TORREİRA’NIN LARSSON’A MÜDAHALESİ

Deniz Çoban: Kart çıkmaması yanlış. Zaten oyuncu sarısı var, sarı çıksa bile ihraç. Bu net bir kırmızı kart. Yaralayıcı, gaddarca bir hareket var.

Bahattin Duran: Sol ayağıyla rakibini çiğnedi. Net kırmızı kart. VAR devreye girmeliydi.

Bülent Yıldırım: Bu pozisyon kırmızı kart. Peki VAR'ın müdahale etmemesini ne yapacağız?

BUKSA’NIN TORREİRA’YA MÜDAHALESİ

Deniz Çoban: Tartışmasız kırmızı, VAR müdahalesi de gerekir. 

Bahattin Duran: Buksa rakibini gördü ve dirseği vurdu. Kırmızı kart olmalıydı. VAR müdahalesi de olurdu. Ama normalde Torreira olmayacaktı, başkasına mı vuracaktı? 

Bülent Yıldırım: Burada kırmızı olmalıydı.

ZAHA’NIN MÜDAHALESİNDE VAR’IN DEVREYE GİRMEMESİ DOĞRU MU?

Deniz Çoban: Ayak kurtulmuş, o yüzden VAR'ın konusu değil. Özgür Yankaya burada doğru yaptı. Ancak kırmızı kart bu. 

Bahattin Duran: Çok net bir kırmızı kart. Güray Vural'ın ayağa kalkıp yürümesi inanılmaz. Bu hareketten sonra hiç yürüyemeyebilirdi. 

Bülent Yıldırım: Başlangıç, gelişme, sonuç... Kırmızı kart.


Haber Kaynağı : 12punto

beIN Sports Carlos Vinicius Deniz Çoban Galatasaray Antalyaspor Özgür Yankaya Süper Lig yarı otomatik ofsayt sistemi Hakem