Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,5635
Dolar
Arrow
32,3836
İngiliz Sterlini
Arrow
40,4880
Altın
Arrow
2463,0000
BIST
Arrow
9.496

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, fenomenlerin el konulan mal varlığını açıkladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, MASAK'ın soruşturması sonrası sosyal medya fenomenlerinin toplamda 92 milyar liralık mal varlığına el konulduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, fenomenlerin el konulan mal varlığını açıkladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, geçen dönemlerde operasyonlarla gündeme gelen ve mal varlıklarına el konulan sosyal medya fenomenleri hakkında açıklamalar yaptı.

'TOPLAMDA 92 MİLYAR LİRALIK MAL VARLIĞINA EL KONULDU'

Superhaber'de yer alan habere göre Yerlikaya, "Fenomenler vardı nerede şimdi? Bizim kimsenin malında mülkünde onu da nasıl değerlendirdiği bunla bir derdimiz yok. Ama bir şikâyet var ve MASAK bunları inceledi ve haydan gelmiş huya gidiyor diyorsa 'dur' diyoruz biz. İnceliyoruz ve savcımıza arz ediyoruz. Savcımızda mahkemeye iletiyor. Mahkeme de gelin bu şekilde diyor. Toplamda da Türkiye’de 92 milyar liralık mal varlığına MASAK raporundan sonra mahkeme el koydu" dedi.

'ADALETE TESLİM ETMEK İSTEDİK'

Sözlerini sürdüren Yerlikaya, "421 organize suç örgütünün taşınır taşınmaz mal varlığı hakkında İstanbul Emniyetimiz savcılığa, savcılıkta ilgili mahkemeye müracaat etti. Mahkeme de dedi ki biz bu müracaatı yerinde gördük. Bu taşınır araçları İstanbul Emniyetine tahsis ettik.

İstanbul Emniyeti'ne tahsis edildikten sonra bende dedim ki bizim insanımıza eziyet edip, malından mülkünden haksız yere el koyduğu ve biz bunu çökerttik adalete teslim ettik. Anahtarını onlardan aldıysak, biz de bunu kahraman polisimize trafik devriyesi yapalım dedik" ifadelerini kullandı.


Haber Kaynağı : 12punto

Fenomen dosyası Fenomenler Ali Yerlikaya MASAK

İlgili Haberler