Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,8331
Dolar
Arrow
32,5468
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5688
Altın
Arrow
2429,0000
BIST
Arrow
9.645

Oscar ödüllü oyuncu Louis Gossett Jr. hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü oyuncu Louis Gossett Jr. yaşamını yitirdi. Ünlü ismin ölüm nedeni açıklanmadı.

Oscar ödüllü oyuncu Louis Gossett Jr. hayatını kaybetti

'Subay and Centilmen' filmindeki 'Topçu Çavuş Emil Foley' rolüyle yardımcı oyuncu Oscar'ı kazanan ve ayrıca 'Roots' adlı mini dizideki 'Fiddler' rolüyle Drama Dizilerinde En İyi Konuk Erkek Oyuncu Emmy Ödülü kazanan Louis Gossett Jr., 87 yaşında hayatını kaybetti.

Ailesinin yaptığı açıklamaya göre; Louis Gossett'in cuma sabahı öldüğü belirtildi. Ölüm nedeni ise açıklanmadı.

'ÖDÜLLERİ BİR KENARA BIRAKIN'

Louis Gossett'in kuzeni, "Ödülleri bir kenara bırakın, ışıltıyı ve ihtişamı, Rolls-Royce'ları ve Malibu'daki büyük evleri bir kenara bırakın. Bu onun temsil ettiği insanların insanlığıyla ilgili" ifadelerini kullandı.

LOUİS GOSSETT JR. KİMDİR?

Louis Cameron Gossett Jr. (27 Mayıs 1936 - 29 Mart 2024), Amerikalı bir aktör. En çok 1982 yapımı film Subay ve Centilmen filmindeki Topçu Çavuş Emil Foley rolüyle tanınır ve bu rol ona En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü'nü kazandırmıştır.

Yardımcı bir rolde Oscar kazanan ilk siyahi erkek, oyunculuk için Oscar kazanan ikinci siyahi erkek ve genel olarak kazanan üçüncü siyahi aktördü.

Ayrıca 1977 ABC televizyon dizisi Roots'taki Fiddler rolüyle Drama Dizilerinde En İyi Konuk Erkek Oyuncu Emmy Ödülü kazandı.

Gossett ayrıca Güneşte Bir Leke, The Landlord, Skin Game, Travels with My Teyze, The Laughing Policeman, The White Dawn, The Deep, Jaws 3-D, Wolfgang Petersen’in Enemy Mine gibi birçok başka film yapımında da rol aldı.

The Principal, Iron Eagle, Toy Soldiers ve The Punisher dizilerinde yer aldı. 50 yılı aşkın bir oyunculuk kariyeri vardır.

Louis Cameron Gossett, 29 Mart  2024 tarihinde hayatını kaybetmiştir.


Haber Kaynağı : 12punto

Louis Gossett Jr. Subay and Centilmen

İlgili Haberler