Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Tolga Karaçelik'in yeni filmi 'The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer', dünya prömiyerini New York’ta yapacak

Tolga Karaçelik’in, başrollerini dünyaca ünlü oyuncular Steve Buscemi, Britt Lower ve John Magaro’nun paylaştığı yeni filmi “The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer”, çekimlerinin gerçekleştiği New York’ta dünya prömiyerini yapacak.

Tolga Karaçelik'in yeni filmi 'The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer', dünya prömiyerini New York’ta yapacak

Dünya çapında festivallere damga vuran ve çok sayıda ödül kazanan “Gişe Memuru”,“ Sarmaşık” ve “Kelebekler” filmleriyle uzun süre gündemden düşmeyen Tolga Karaçelik, aynı zamanda “Kelebekler” ile Sundance Film Festivali 2018’de Dünya Sineması Büyük Ödülü’nü kazanan ilk yerli yapım olarak tarihi bir başarıya imza atmıştı.

Karaçelik, şimdi de yazıp yönettiği “The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer” (“Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Bir Yazarın Sığ Hikâyesi”) adlı dördüncü filmini sinemaseverlerin karşısına çıkarmaya hazırlanıyor. 

Başrollerini ABD’li yıldızlar Steve Buscemi, Britt Lower ve John Magaro’nun paylaştığı kara komedi türündeki “The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer”, seyirciyle ilk kez, çekimlerinin de gerçekleştiği New York’ta buluşacak. 5-16 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 2024 Tribeca Film Festivali’nin Spotlight bölümüne seçilen film, 8 Haziran Cumartesi günü saat 17.00’de SVA Theatre’da dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Jane Rosenthal, Robert De Niro ve Craig Hatkoff tarafından başlatılan ve 2002 yılından bu yana her yıl Tribeca Productions tarafından düzenlenen festivalin Spotlight bölümü, çok sevilen yönetmen, yapımcı ve yıldız oyuncuların beklenen prömiyerlerini sinemaseverlerle buluşturuyor.

Tolga Karaçelik’in İngilizce çektiği ilk film olan “The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer”ın 22 gün süren çekimleri New York’un farklı noktalarında; post prodüksiyon çalışmaları ise New York, Los Angeles ve İstanbul’da gerçekleşti. 

FİLM HAKKINDA

“The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer”ın yapımcılığını Cinegryphon Entertainment çatısı altında Sinan Eczacıbaşı, Scott Aharoni ve Mustafa Kaymak’la birlikte Wren Arthur ile Steve Buscemi’nin Olive Productions ve Alihan Yalçındağ’ın May Productions şirketleri, Tolga Karaçelik ve Alex Peace Power üstleniyor.

Filmin uygulayıcı yapımcıları ise Britt Lower, John Magaro, Kanat Doğramacı (Asteros Film), Ali Yürüer, Aret Taşçıyan ve Irmak Pakdemir. Görüntü yönetmenliğini, Black Bird ile Emmy ödülü alan ilk kadın görüntü yönetmeni Natalia Kingston’ın; prodüksiyon tasarımını American Honey, Hanna gibi yapımlara imza atan Lance Mitchell’in üstlendiği “The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer”in müzik süpervizörlüğünü Emmy ödüllü Ciara Elwis yapıyor.

Dünya çapındaki haklarını ABD’nin en önemli şirketlerinden ikisinin, CAA Media Finance ve UTA’in yönettiği filmin kurgusu ise Evren Luş’un imzasını taşıyor. 


Haber Kaynağı : 12punto

Tolga Karaçelik Film Festival