Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Bolu'da öğrenciler ayaklandı

Bolu'da ulaşıma yüzde 50'den fazla zam yapılması nedeniyle üniversite öğrencileri eylem yaptı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, öğrencilerin arasından seçilen iki temsilci ile görüştü. Görüşmede Özcan, öğrencilere zammın sebebini açıkladı.

Bolu'da öğrenciler ayaklandı

Bolu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın talebi üzerine Bolu Belediyesi Mayıs ayı 2. oturumunda özel halk otobüsü bilet fiyatlarına zam yapıldı. Özel halk otobüslerinde tam bilet fiyatı 15 liradan 25 liraya, öğrenci bileti ise 11 liradan yüzde 63 zamla 18 liraya çıktı. Taksilerde ise açılış ücreti 40 lira olarak belirlendi. 

Şehir içi ulaşımda kullanılan özel halk otobüsleri ve taksilerde uygulanması istenen fiyat artışı oy birliğiyle kabul edildi.

YAĞMUR DEMEDEN EYLEM YAPTILAR

Öğrenci biletlerine yapılan yüzde 63’lük zamma tepki gösteren Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) öğrencileri, Valilik Meydanı’nda toplandı.

Kalabalık öğrenci grubu, Bolu Belediyesi binasının önüne kadar yürüdü. Grup adına belediye binası önünde açıklama yapan öğrenciler zamların geri alınmasını talep etti

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, öğrenciler arasından seçilen iki temsilci öğrenci ile görüştü. 2014 yılında Bolu Belediyesi’ne bağlı özel halk otobüslerinin kiralanarak özel firmalara verildiğini ifade eden Başkan Özcan şu ifadeleri kullandı:

“Otobüsler bizim olsa zarar etmeyi göze alarak zam yapmayız ama maalesef halk otobüsleri zamanında özelleştirilmiş. Ben sizleri Şoförler Odası, belediye temsilcisi ve özel halk otobüslerinden yetkililerle görüştüreyim ve size zammın gerekçesini açıklasınlar. Eğer yine ikna olmazsanız ben sizinle tekrar görüşüp, gerekirse konuyu Belediye Meclisine tekrar taşımaya söz veriyorum” 


Haber Kaynağı : 12punto

Bolu eylem öğrenci zammı ulaşım