Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

İsrail duyurdu: Hamas'ın ateşkes anlaşmasına ilişkin son teklifi teslim alındı

Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını aralıksız sürdüren İsrail, Hamas'ın ateşkes anlaşmasına ilişkin son teklifini teslim aldığını bildirdi.

İsrail duyurdu: Hamas'ın ateşkes anlaşmasına ilişkin son teklifi teslim alındı

İsrail'den yapılan açıklamayla Hamas'ın ateşkes anlaşmasına ilişkin son teklifinin teslim alındığı bildirildi. 

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 271 gündür devam ederken, İsrail ve Hamas arasında Gazze’de ateşkes müzakereleri devam ediyor. İsrail Başbakanlığı, Hamas’ın Gazze’de ateşkes anlaşmasına ilişkin son teklifini İsrail müzakere ekibinin Katarlı, Mısırlı ve ABD'li arabuluculardan teslim aldığını açıkladı. Başbakanlık, "İsrail öneriyi inceliyor ve arabuluculara yanıtını iletecek" denildi.

HAMAS, ATEŞKES ÖNERİSİNİ ULAŞTIRDIĞINI TEYİT ETTİ

Hamas, Gazze’de ateşkese ilişkin arabulucularla görüştüğünü belirterek, "Savaşı durdurmak ve Gazze Şeridi'nden tamamen çekilmek amacıyla arabulucularla bazı fikir alışverişinde bulunduk" ifadelerini kullandı. Hamas, taleplerinde esnek olduğunu belirterek, İsrail'in ise kendilerini "kandırmaya ve kaçmaya çalıştığını" aktardı.

İsrail son ateşkes anlaşmasına ilişkin teklifini 27 Mayıs'ta sunmuştu. ABD Başkanı Joe Biden, 31 Mayıs'ta teklifin bazı önemli detaylarını kamuoyu ile paylaşmıştı. Hamas, 11 Haziran'da İsrail'in teklifine yanıt vermişti. ABD ve İsrail, Hamas’ın birçok maddede değişiklik yaptığını ifade etmişti.


Haber Kaynağı : 12punto