Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
35,8436
Dolar
Arrow
32,9105
İngiliz Sterlini
Arrow
42,5815
Altın
Arrow
2535,0000
BIST
Arrow
11.089

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Uşakov'dan, Putin ve Erdoğan görüşmesine dair detaylar

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuri Uşakov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Astana’da görüşme gerçekleştireceğini söyleyerek, “Putin ve Erdoğan, yapılacak görüşmede de hassas ve önemli konulara değinecek” dedi.

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Uşakov'dan, Putin ve Erdoğan görüşmesine dair detaylar

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuri Uşakov, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Kazakistan’ın başkenti Astana’daki Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) zirvesinde görüşme gerçekleştireceğini doğruladı.

Liderlerin görüşmesinde hassas ve kritik konuları ele alacağını belirten Uşakov, "Uzun zamandır Türkiye'ye bir ziyaret planlıyorduk. Liderlerin bu konuyu da ele alacaklarını düşünüyorum.

Ayrıca Türkiye'nin konumu da dikkate alındığında özellikle bölgesel anlamda çok büyük rol oynayan bu tür ülkelerin liderleri arasında görüş alışverişinde bulunulabilecek pek çok konu olduğunu biliyoruz.

Türk tarafı ile sürekli diyalog halinde olduğumuzu da belirtmek isterim. Kısa bir süre önce, biliyorsunuz, Sayın Devlet Başkanımız, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ı kabul etti.

Erdoğan’la yapılacak görüşmede de hassas konular da dahil olmak üzere tüm önemli konulara değinilecektir. Elbette her şeyi görüşmeyeceğiz ama muhtemelen ana konuları görüşme fırsatımız olacak” dedi.


Haber Kaynağı : İHA

AKP Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Görüşme Putin Rusya