Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,7454
Dolar
Arrow
32,5274
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5990
Altın
Arrow
2487,0000
BIST
Arrow
9.693

29 çalışan hayatını kaybetmişti: 12punto facianın yaşandığı o sokağa girdi

12punto, yangının çıktığı ve 29 kişinin hayatını kaybettiği Masquerade isimli mekanın olduğu sokakta vatandaşlarla görüştü. 12punto’ya konuşan yurttaşlar, kulübün müşteri profilini Araplardan oluştuğunu, son dönemde İran ve Kuveytlilerin rağbet ettiğini belirtti.

29 çalışan hayatını kaybetmişti: 12punto facianın yaşandığı o sokağa girdi

Ercan KÜÇÜK - 12punto.com.tr

Ana girişi Yıldızposta Caddesi’nde olan 'Masquerade' isimli mekanın diğer girişi Gönenoğlu Sokak üzerinde bulunuyor. Kulübün olduğu sokakların girişi ve çıkışları polis barikatlarıyla kapatıldı. İtfaiye ekipleri ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ekiplerinin yangınla ilgili soruşturması devam ediyor. 

BİNA BOŞALTILDI

Yangının çıktığı Gece kulübü Masquerade’nin komşularıyla konuştuk. Yurttaşlar gece kulübünün ses yalıtımının iyi yapıldığını, ne dışarıya ne de binada yaşayanlara bu konuda bir rahatsızlık vermediğini söyledi. 12punto’ya konuşan ve 4 yıl önce binaya taşınan bir yurttaş, çalışanların bina sakinlerine karşı çok kibar olduğunu, daha öncesinde bina sakinleriyle bazı sıkıntılar yaşanmış olduğunu tahmin ettiğini söyledi. Bina sakini yangın nedeniyle trafonun patladığını, bu nedenle binanın boşaltıldığını, kendilerine kalacak bir yer gösterilmediğini, herkesin kendi başının çaresine baktığını söyledi.

12punto’nun yurttaşlardan edindiği bilgilere göre Fifty Cent gibi dünyaca ünlü gruplar ve şarkıcıların geldiği gece kulübünün normal kapasitesi 600 kişi, ancak 1500 kişiye kadar giriş oluyor. Kulüp haftanın her günü açık olmuyor. Kulübün karşısındaki binada oturan bir mahalle sakini mekanın perşembe, cuma ve cumartesi günleri açık olduğunu söylerken başka bir yurttaş da haftada bir gün İran gecesi düzenlendiğini belirtti. Mekanın müşterileri arasında Arapların çoğunluğu oluşturduğu, İran ve Kuveyt plakalı lüks araçların mekana geldiği vurgulanıyor. Hatta bazı geceler müşterilere “Bu gece Suriyeliler’i almıyoruz” deniliyormuş.

Kulüp her sene Ramazan ayında kapanıp tadilata giriyor. Bu sene de tadilata giren kulübün Ramazan Bayramında açılması bekleniyordu. Mekanın olduğu sokakta oturan yurttaşlar, mekanın girişinde ara sıra tartışmaların, kavgaların yaşandığını, 4-5 sene önce yaşanan bir çatışmada bir güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiğini belirttiler. 

12punto’ya konuşan başka bir bina sakini de site yöneticisi yardımcısının aksine kulüple ilgili yıllardır bir şikayetlerinin olmadığını, hatta bazı geceler kendilerinin de mekana gittiklerini söyledi.Bina sakinleri binanın mimari olarak daha karışık bir yapı olduğunu, bu nedenle gece kulübünün binayla doğrudan bir ilgisi olmadığını da belirttiler. Kolonsuz görüntülerin dikkat çektiği kulüp İstanbul’un kolonsuz en büyük gece kulübüymüş.


Haber Kaynağı : Ercan Küçük

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hayatını kaybetti İstanbul Yangın