Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
35,8436
Dolar
Arrow
32,9105
İngiliz Sterlini
Arrow
42,5815
Altın
Arrow
2535,0000
BIST
Arrow
11.089

'AKP'li vekil makam odasını boşaltmıyor'

Bakan yardımcılığına atandıktan sonra görevden alınan AKP’li bir vekilin, bakanlıktaki odasını ofis olarak kullanmaya devam ettiği öne sürüldü.

'AKP'li vekil makam odasını boşaltmıyor'

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan’ın ‘Erdoğan’ı ağlatan görüşme: Gözyaşları ve Ateş davası’ başlıklı yazısı yayımlandı. Babacan, daha önce bakan yardımcısı olarak atanan AKP’li bir milletvekilinin, görevden alındıktan sonra da bakanlıktaki odasını kullanmaya devam ettiğini iddia etti.

Babacan’ın yazısındaki ilgili kısım şu şekilde:

“Hükümetin sürekli konu ettiği ‘tasarruf ve israf’ konusundaki kara deliklerden zaman zaman örnekler veriyoruz. İşte ilginç bir olay daha;

Bir süre önce bakan yardımcılığına atanan eski bir AKP milletvekili, görevden alınıyor. Yeni atamalar yapılıyor ve aradan aylar geçiyor. Ancak hiçbir görevi olmayan eski milletvekili, bakanlıkta kendisine tahsis edilen oldukça geniş bir odada özel sekreteriyle birlikte bakanlığı ‘ofis’ gibi kullanmaya devam ediyor. Odayı boşaltmasını isteyen bürokratlar ise epey sıkıntı çekiyorlar. Çünkü eski vekilin, partiden araya sokmadığı adam kalmıyor. Halen de odayı kullanıyor. Şaka gibi…”


Haber Kaynağı : 12punto

AKP