Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,9385
Dolar
Arrow
32,5064
İngiliz Sterlini
Arrow
40,8451
Altın
Arrow
2441,0000
BIST
Arrow
10.087

Ayhan Bora Kaplan Örgütü’nün iki numarası Fethi Koyuncu'nun ifadesi ortaya çıktı: Organize Şube’nin değişmesini deli gibi istiyordum

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yakın olduğu iddia edilen ve 8 ay önce düzenlenen operasyon sonucu ‘suç örgütü’ lideri olduğu iddiasıyla tutuklanan Ayhan Bora Kaplan ile suç örgütüne mensup olmakla suçlanan 61 sanığın yargılanması devam ediyor. Suçsuz yere operasyonlara maruz kaldığını iddia eden örgütün iki numaralı ismi Fethi Koyuncu, 'Ankara Organize Şube’nin değişmesini deli gibi istediğini' söyledi.

Ayhan Bora Kaplan Örgütü’nün iki numarası Fethi Koyuncu'nun ifadesi ortaya çıktı: Organize Şube’nin değişmesini deli gibi istiyordum

Müyesser Yıldız / 12punto.com.tr

“Ayhan Bora Kaplan organize suç örgütü” davasına devam edildi. Örgütün yöneticilerinden olduğu belirtilen Fethi Koyuncu, suçsuz yere operasyonlara maruz kaldığı için Ankara Organize Şube’nin değişmesini deli gibi istediğini, ancak gelenlerin gidenlerden daha hızlı çıktığını anlatıp, “Suçlu peşinde değiller.” dedi.

Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Sincan Cezaevi yerleşkesindeki duruşma salonunda görülen davanın bugünkü (18 Nisan) üçüncü celsesi tutuksuz sanıklardan Aydın Eralp’in savunmasıyla başladı. Eralp, Bora Kaplan’ı tanımadığını, ancak gece aleminden ismen bildiğini anlatınca Mahkeme Başkanı, “Ne özelliği var da gece aleminde biliniyor?” diye sordu. Aydın Eralp, “Mekanları olduğu için.” karşılığını verince de Başkan, “Üç mekan sahibi olunca tanınıyor mu?” sorusunu yöneltti.

5 KADININ REİSİ

Silahlı suç örgütü yöneticisi olmakla suçlanan tutuklu sanıklardan Fethi Koyuncu, 2020’de isim benzerliğinden gözaltına alınmasına yol açan dosyanın bu davada yeniden önüne çıktığını belirtirken, aleyhindeki ifadelerin polis baskısıyla verildiğini öne sürüp, “Çünkü bana da aynısını yaptılar, ama kabul etmedim.” dedi.

Bakmakla yükümlü yaşlı bir annesi, yüzde 97 engelli 3 kız kardeşi ve bir kızı olduğunu anlatıp, “Ben sadece bu 5 kadının reisiyim.” diyen Koyuncu, Bora Kaplan’ı en çok yardımsever yönüyle tanıdığını söyledi.

Mahkeme Başkanı’nın, telefon tapelerinde geçen “arkadaş, büyük arkadaş, küçük arkadaş” ifadelerinin ne anlama geldiğine ilişkin sorusuna şu karşılığı verdi:

“Üç gündür izlediğim kadarıyla silah olabilir. Bunun Rus kadın, bozuk para olduğunu söyleyenler var. Hepsi olabilir.”

Fethi Koyuncu gizli tanık ifadeleri için de, “Gizli tanık değil, direkt yalancı tanık. Dosyayı önüne koyup buna göre bir ifade hazırlamışlar. Bana tanıklık teklif etseler kabul eder, devlete yardımcı olurdum. Ama benden tanıklık yapmamı değil iftira atmamı istediler.” dedi.

TELEFONDAKİ POLİS LİSTESİ

Fethi Koyuncu, Mahkeme Başkanı’nın, telefonunda çıkan polis atama belgesi fotoğrafının kendisinde ne aradığına yönelik sorusuna ise şu karşılığı verdi:

“Bu direkt beni ilgilendiren bir konu. Suçsuz yere operasyonlara maruz kaldım. Bu operasyonlar da nedense seçime 1 hafta, 10 gün kala oluyordu. Son olarak seçime yakın emniyette değişiklik yapılacağı konuşulunca deli gibi Organizeyi takip etmeye başladım. Değişsin istiyordum. En azından gelen yeni ekip beni izler, ispatlar, dosya hazırlar, öyle alır diye düşünüyordum. Ama bunlar diğerlerinden hızlı çıktı, izlemek mizlemek yok, 6 yıl önceki dosyayı raftan indirdiler. Bu aceleniz ne? İşte bu sebepten değişiklıkleri takip ettim, kim gelmiş kim gitmiş diye. İşletmeme gelen, ismini hatırlamadığım bir müşteriye, ‘Organize değişti mi?’ diye sordum. O da, ‘Her yer değişti, al bak.’ dedi. İşim vardı, sonra bakmak için resmini çektim. Değişiklik oldu, ama bir şey değişmedi. Çünkü suçlu peşinde değiller.”

Tutuksuz sanıklardan Koray Erbakan, 25 yıldır inşaat işleri ve inşaat malzemeleri satışı yaptığını, herhangi bir suç örgütüyle bağlantısı olmadığını, sadece Bora Kaplan ve 4 sanığı iş ilişkileri sebebiyle tanıdığını, Kaplan’ı işadamı olarak bildiğini söyledi. Erbakan, Bora Kaplan’ın sorusu üzerine gizli tanığın iddia ettiği gibi E….. marketlerin sahibinin Bora Kaplan olmadığını bildirdi.


Haber Kaynağı : Müyesser Yıldız

Ayhan Bora Kaplan Organize suç örgütü Fethi Koyuncu