Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
Aşağıdaki tarih aralığında yayınlanmış haberleri bul
ve ve
ve ve
ve ve
Temizle
Euro
Arrow
34,7454
Dolar
Arrow
32,5274
İngiliz Sterlini
Arrow
40,5990
Altın
Arrow
2487,0000
BIST
Arrow
9.693

Bütün gün AKP'li adayların reklam filmi yayınlanmıştı: RTÜK, TRT Haber'e ceza verecek mi?

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TRT Haber'in yerel seçimler öncesi ve 31 Mart günü Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum ve AKP yayınlarını inceleyecek. RTÜK'ün TRT Haber'e ceza verip vermeyeceği ise merak konusu oldu.

Bütün gün AKP'li adayların reklam filmi yayınlanmıştı: RTÜK, TRT Haber'e ceza verecek mi?

Seçimlerin sona ermesine rağmen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)’nün incelemeleri devam ediyor. 

RTÜK’te CHP kontenjanından seçilen üyeler Tuncay Keser ve İlhan Taşcı, TRT Haber’in seçim yayınlarının tek taraflı olması nedeniyle Üst Kurul tarafından incelenmesi gerektiğini talep ettiler. Seçimlerin tamamlanmasının ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, bu şikayetin incelenmesine yönelik karar aldı.

TRT HABER'İN YAYINLARI İNCELENECEK

Cumhuriyet'ten Mahir Barış'ın haberine göre, RTÜK, 31 Mart günün seçim yasaklarının başlamasına rağmen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye adayı Hamza Dağ, AKP’nin Kepez Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü’nün yer aldığı reklam filmlerini gün boyunca ekranlara yansıtmıştı. Erdoğan, Kurum ve AKP yayınları yapan TRT Haber’in o günkü yayınları incelemeye karar verdi.

MUHALİF KANALALRA CEZA YAĞMIŞTI

RTÜK, 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri’ne ilişkin FOX TV ve Halk TV’ye yüzde 5, Tele1’e yüzde 3 oranında reklam gelirlerine ceza vermişti. TRT Haber’in seçim yayınlarına ilişkin RTÜK’ün bu ay içinde karar verebileceği öğrenildi.


Haber Kaynağı : 12punto

TRT Haber RTÜK 31 Mart Yerel Seçimleri